• Dziś 17°/6°
  • Jutro 13°/5°
  • Pojutrze 10°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Kierowcy, motocykliści wracają na drogi [film]

7 kwietnia 2018, 12:20, ak
fot. archiwum
Już za tydzień na ulice Gorzowa wyjadą setki motocyklistów. Wszystko w ramach oficjalnego rozpoczęcia sezonu motocyklowego. Uczestnicy „Moto Startu” przejadą ulicami miasta, aby przypomnieć pozostałym kierowcom o tym, że wracają na drogi. Impreza odbywa się pod patronatem portalu gorzowianin.com.

W sobotę 14 kwietnia po raz kolejny odbędzie się największa w zachodniej Polsce impreza motocyklowa w ramach oficjalnego rozpoczęcia sezonu pod hasłem „Moto Start”. Tradycyjnie do Gorzowa zjadą fani jednośladów z całego województwa lubuskiego oraz województwa zachodniopomorskiego czy wielkopolskiego, a także motocykliści z Niemiec. Impreza odbywa się pod patronatem portalu gorzowianin.com.

- Naszą imprezą chcemy przypomnieć pozostałym użytkownikom dróg, o tym że motocykle pojawiają się po zimie na drogach i z każdym cieplejszym dniem będzie ich coraz więcej. Dlatego też rozpoczęcie sezonu motocyklowego to moment, w którym kierowcy samochodów powinni być bardziej czujni, a przede wszystkim powinni patrzeć w lusterka. Dlatego też „Moto Start” to propagowanie bezpieczeństwa i świadomości wszystkich kierowców, że nie są sami na drodze - podkreśla Jacek Sterżeń, organizator imprezy.

Zbiórka dla motocyklistów, fanów quadów czy trójkołowców rozpocznie się o godz. 11 na placu targowym GRH przy ul. Targowej. Wjazd na teren imprezy będzie odbywał się tylko od strony ul. Woskowej przez „bramę wjazdową” gdzie uczestnik parady otrzymuje opaskę na rękę. Natomiast start parady zaplanowano na godz. 13.

Trasa przejazdu ulicami Gorzowa będzie wyglądała następująco: wyjazd na ul. Woskową przez skrzyżowanie z ul. Grobla, ul. Zielona, wjazd na most Lubuski przez rondo Santockie, wjazd na ul. Podmiejską, rondo Solidarności, ul. Pomorską w kierunku ronda Ofiar Katynia, ul. Walczaka, rondo Gdańskie. Następnie ul. Górczyńską, rondo Niepodległości, ul. Górczyńską, rondo Górczyńskie, ul. Piłsudskiego, skrzyżowanie z ul Czereśniową w kierunku ronda Piłsudskiego, Aleja ks, Witolda Andrzejewskiego, rondo Wyszyńskiego, ul. Roosvelta, przez skrzyżowanie z ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Roosvelta, ul. Kosynierów Gdyńskich, przez skrzyżowanie z ul. Mickiewicza/Mościckiego, przez skrzyżowanie z ul. Matejki do ronda Kosynierów Gdyńskich, ul. Łokietka, ul. Wybickiego, ul. Chrobrego, Most Staromiejski, rondo Św. Jerzego, ul. Przemysłowa, Woskowa, meta- plac targowy Gorzowskiego Rynku Handlowego ul. Targowa, wjazd od ul. Woskowej.

Uczestnicy „Moto Startu” po zakończeniu parady, będą mogli wziąć udział w konkursach z nagrodami. Zabawa na placu GRH będzie trwała aż do godz. 20, a na motocyklistów będą czekać koncerty takich zespołów jak Grubsza Strona Rabarbaru, Urząd Bezpieczeństwa, Radio Landsberg, Blackend. Natomiast wieczorem impreza przeniesie się do jednego z gorzowskich lokali.

A tak wyglądało rozpoczęcie sezonu motocyklowego w 2017 roku. Wówczas w imprezie wzięło udział blisko 2 tysiące osób.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości