Wiadomości

Wróblewskiego wciąż bez poprawek

1 kwietnia 2018, 13:31, red
fot. czytelnik Michał
Ulica Wróblewskiego po wielu latach w końcu doczekała się remontu. Cieszą się kierowcy, którzy do tej pory musieli jeździć po prawdziwych wybojach. Gorzej z pieszymi. Ci mają problemy z przejściem przez jezdnie, bo po opadach w wielu miejscach zalega woda.

Z prośbą o interwencję w sprawie poprawek przy ulicy Wróblewskiego zgłosił się do nas jeden z naszych czytelników. Pan Michał w liście do naszej redakcji opisywał to, co obecnie dzieje się na tej niedawno wyremontowanej ulicy.

- Po ułożeniu nowego asfaltu poziom jezdni znacznie się podwyższył co po każdym deszczu lub roztopach powoduje, iż cała woda ścieka na przejście przy bloku nr 39, odbierając możliwość przejścia – pisze nasz czytelnik.

Na dowód tego przesyła zdjęcia. Faktycznie, przy bardziej intensywnych opadach deszczu, woda spływa na ulicę i zalewa chodniki. Nasz czytelnik wskazuje też inne rzeczy, które wymagają poprawek, a robotników nie widać. Chodzi o tereny zielone, które nie doczekały się uporządkowania oraz o latarnię, która ucierpiała na skutek uderzenia audi.

- Mamy już kwiecień, a wszelkich prac na terenach zielonych jak nie było, tak nie ma. Krzaki nadal zarzucone warstwą ziemi a byłe trawniki nadal niewysiane – pisze. - Dodatkowo od ostatniego wypadku audi latarnia nadal nienaprawiona i chyba nadal się pochyla samoczynnie(!)

Remont ulicy Wróblewskiego rozpoczął się 1 września 2017 roku. Nowa nawierzchnia została wylana na odcinku 850 metrów – od skrzyżowania z ulicą Górczyńską do posesji numer 37. Firma miała zakończyć wszelkie prace w ciągu trzech miesięcy.

Już w styczniu było wiadomo, że konieczne będzie wyremontowanie zjazdu pomiędzy budynkami 37 a 39 w szerszym zakresie, niż przewidywano w dokumentacji. - Jeszcze w okresie zimowym zostaną wykonane dokładne pomiary spadków oraz będzie określony sposób likwidacji tego problemu – mówiła w wywiadzie dla Gazety Wyborczej Ewa Sadowska, rzeczniczka urzędu miasta.

Co się zmieniło przez te 4 miesiące? Pytania w tej sprawie wysłaliśmy do gorzowskiego magistratu. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, poinformujemy o tym naszych czytelników.

Fotoreportaż


1/5 Zalana ulica Wróblewskiego

1/5 Zalana ulica Wróblewskiego

2/5 Zalana ulica Wróblewskiego

2/5 Zalana ulica Wróblewskiego

3/5 Zalana ulica Wróblewskiego

3/5 Zalana ulica Wróblewskiego

4/5 Zalana ulica Wróblewskiego

4/5 Zalana ulica Wróblewskiego

5/5 Zalana ulica Wróblewskiego

5/5 Zalana ulica Wróblewskiego

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości