Wiadomości

Podział Spichrzowej na etapy okazał się skuteczny

30 marca 2018, 13:01, ak
fot. Anna Kluwak
Władze Gorzowa postanowiły podzielić przebudowę ul. Spichrzowej na trzy etapy. Wszystko po to, aby łatwiej było znaleźć wykonawcę zarówno dokumentacji projektowej, jak i samych prac. Dzięki postępowaniu w ramach zapytania ofertowego udało wybrać się firmę, która zajmie się przygotowaniem projektu.

Po dwóch nieudanych przetargach na przygotowanie dokumentacji projektowej na przebudowę ul. Spichrzowej na odcinku od ul. Garbary do Hejmanowskiej i budowę nowej drogi od Hejmanowskiej do Teatralnej, miasto postanowiło podzielić inwestycję na trzy etapy. Wszystko po to, aby łatwiej było znaleźć wykonawcę – zarówno jeżeli chodzi o przygotowanie dokumentacji, jak i wykonanie robót. Wcześniej przetargi kończyły się niepowodzeniem, ponieważ oferty były znacznie wyższe od tego co zaplanowało miasto w budżecie.

Pierwszy etap prac będzie obejmował remont Spichrzowej na odcinku od ul. Garbary do mostu Staromiejskiego, drugi od mostu Staromiejskiego do ul. Hejmanowskiej i ostatni budowę nowego odcinka Spichrzowej od ul. Hejmanowskiej do Teatralnej.

Gorzowski magistrat rozstrzygnął właśnie nowe postępowanie w trybie zapytania ofertowego na przygotowanie dokumentacji projektowej na pierwszy 450-metrowy odcinek ul. Spichrzowej od skrzyżowania ul. Składowej i Garbary do mostu Staromiejskiego.

- We wtorek 27 marca został wybrany wykonawca projektu na przebudowy ul. Spichrzowej, który złożył ofertę na 150 tys. zł. Firmą wybraną jest Augmen Consulting Group M. Kowalczyk z Zielonej Góry – komentuje Ewa Sadowska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa. Jest to ta sama firma, która zgłosiła się w pierwszych dwóch przetargach, jednak tym razem jej oferta odpowiadała miastu.

Firma Augmen Consulting będzie musiała przygotować projekt budowlany, projekt stałej organizacji ruchu oraz wstępny kosztorys do 31 sierpnia 2018 roku. Ponadto będzie pełniła nadzór inwestorski w terminie realizacji robót budowlanych, planowanych do wykonania w latach 2019-2020.

W ramach pierwszego etapu modernizacji ul. Spichrzowej zostanie przebudowana droga wraz z chodnikami, a także zjazdy i skrzyżowania. Natomiast branża elektryczna obejmie przebudowę i budowę LED-owego oświetlenia drogowego, budowę sygnalizacji świetlnej na przejściach dla pieszych, a także doświetlenie przejść dla pieszych.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości