Wiadomości

Zwłoki mężczyzny w mieszkaniu przy Gwiaździstej

29 marca 2018, 11:56, red
fot. Anna Kluwak
W czwartkowy poranek w jednym z mieszkań przy ul. Gwiaździstej w Gorzowie znaleziono zwłoki mężczyzny oraz jego żonę, która nie orientowała się w sytuacji. Starsza kobieta została zabrana do szpitala.

Informację o akcji policji i straży pożarnej przy ul. Gwiaździstej w czwartkowy poranek otrzymaliśmy na nasz numer alarmowy 515 016 102 od czytelnika.

Okazało się, że o godz. 9.58 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pomocy policji w otwarciu mieszkania przy ul. Gwiaździstej 8. Na miejsce zostały wysłane dwa zastępy straży pożarnej.

Służby zostały wezwane do otwarcia mieszkania, ponieważ od 3 tygodni sąsiedzi nie mieli kontaktu ze starszym małżeństwem mieszkającym w jednym z lokali.

- Strażacy po otwarciu mieszkania znaleźli zwłoki mężczyzny oraz kobietę, która nie orientowała się w sytuacji i kontakt z nią był utrudniony – komentuje Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.
- Możemy potwierdzić, że w mieszkaniu zostały znalezione zwłok mężczyzny. Na miejsce przyjedzie prokurator, który zdecyduje czy ciało zostanie zabezpieczone do sekcji zwłok. Natomiast kobieta została zabrana do szpitala na badania – mówi Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Z informacji do jakich dotarł portal gorzowianin.com - starsze małżeństwo było pod opieką pomocy społecznej. Często odwiedzała ich też straż miejska z uwagi na skargi sąsiadów, które dotyczyły bałaganu i nieprzyjemnych zapachów dochodzących z mieszkania. 

AKTUALIZACJA

godz. 13 - Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, mieszkanie było bardzo zaniedbane. We wszystkich pomieszczeniach było mnóstwo kartonów oraz zepsutej żywności. Natomiast ciało mężczyzny było w znaczny stopniiu rozkładu, co oznacza konieczność interwencji służb sanitarnych.

godz. 13.45 - Lekarz, który przyjechał na miejsce stwierdził, że zgon mężczyzny nastąpił z przyczyn naturalnych. Natomiast prokurator odstąpił od dalszych czynności procesowych - mówi Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.
Dziennikarzu! Jeżeli wykorzystujesz w swoich doniesieniach informacje, które przeczytałeś na naszym portalu – podaj proszę źródło. Szanuj naszą pracę!

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości