Wiadomości

PKP PLK nie chce pośredników

27 marca 2018, 20:31, mati
fot. Anna Kluwak
PKP PLK nie ma zamiaru ustępować. Spółka, która remontuje swoje nisze, nie chce żadnych pośredników. Na nic więc obietnice prezydenta, że ogrodzi płotem wyremontowane nisze kolejowe.

Potyczka pomiędzy miastem Gorzów, które wyremontowało bulwar przylegający do nisz kolejowych, a kolejowym potentatem, jakim jest niewątpliwie spółka PKP PLK wciąż nierozstrzygnięta. Wszystko rozbija się o wciąż remontowane nisze, w których przez kilka lat przedsiębiorcy z Gorzowa prowadzili działalność, a w wynajmowaniu pomieszczeń uczestniczył gorzowski OSiR. Po rozpoczęciu remontu, PKP PLK poinformowało, że będzie chciało wynajmować nisze bez zbędnych pośredników. Wszyscy dotychczasowi najemcy, w tym OSiR otrzymali wypowiedzenia umów najmu.

Kilka dni później zagrzmiało w gorzowskim OSiR, który stracił z tego tytułu 150 tysięcy złotych dochodu rocznie. Gdy na nic zdały się słowa dyrektora tego ośrodka, do potyczki włączył się sam prezydent miasta.

- PKP PLK musi mieć świadomość, że może komukolwiek wynająć lokale, jednak my wcale nie musimy im udostępniać wejścia. Nie ma nigdzie zapisanej służebności terenu, więc możemy ogrodzić bulwar przysłowiowym płotem, a dzierżawcy nisz będą musieli zrobić sobie wejście od strony ul. Spichrzowej – mówił w lutym tego roku prezydent Gorzowa – Jacek Wójcicki.

Wypowiedź prezydenta nie zrobiła na spółce żadnego wrażenia. PKP PLK, który inwestuje ogromne pieniądze w remont gorzowskiej estakady, chce zapewne odzyskać część środków.

- Zamierzamy te nisze udostępniać bezpośrednio, bez pośredników osobom, które będą chciały tam prowadzić działalność. Zakładamy, że wszystkie organizacje i wszystkie podmioty, które działają w mieście, wspólnie będą starały się, aby działalność, która będzie prowadzona w niszach odbywała się z korzyścią dla miasta, mieszkańców i turystów – mówił w wywiadzie dla portalu gorzowianin.com Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK.

Jak zapewnia PKP PLK, wszyscy, którzy bezpośrednio świadczyli działalność mogą liczyć na kolejne umowy zawierane bezpośrednio ze spółką. Najem nisz odbywać się będzie na zasadach rynkowych.

- Nikt z dotychczasowych - bezpośrednich użytkowników - nie powinien mieć problemów z kontynuowaniem działalności. Działalność nie będzie odbiegała charakterem od dotychczasowej.  Po zawarciu stosownych umów i zakończeniu prac nisze przekazywane będą sukcesywnie najemcom - wyjaśnia Zggniew Wolny z biura prasowego PKP PLK.

Po zakończeniu modernizacji estakady będzie wiadomo ile nisz będzie można wydzierżawić na działalność gospodarczą.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości