Niekończące się przetargi na dwupasmową Walczaka?

27 marca 2018, 15:28, red
fot. gorzowianin.com
Władze Gorzowa otworzyły właśnie jedyną ofertę, która wpłynęła do przetargu na modernizację wschodniego wylotu drogi krajowej nr 22 na odcinku od ronda Sybiraków do granic Gorzowa. Okazało się, że złożona oferta przewyższa budżet miasta aż o 51 mln 294 tys. zł. Tym samym czwarty przetarg zostanie unieważniony. Będzie kolejny.

Pierwszy przetarg na rozbudowę drogi krajowej nr 22 do dwóch pasów w ciągu ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego został ogłoszony w kwietniu 2016 roku. Wówczas pula pieniędzy przeznaczona na inwestycję wynosiła 52 mln 488 tys. zł. i wówczas najniższa oferta przekraczała budżet o ponad 11,726 mln zł, więc przetarg został unieważniony. Również drugi i trzeci przetarg został unieważniony z uwagi na zbyt dużą różnicę cen. W drugim przetargu oferta była wyższa o 9 mln 361 tys. zł. Natomiast w trzecim postępowaniu chociaż środki zwiększono do 56 mln 740 tys. zł, to najtańsza oferta była i tak wyższa o 13 mln 128 tys. zł.

Dlatego też miasto ogłosiło czwarty przetarg na rozbudowę drogi krajowej nr 22 i liczyło, że z budżetem 56 mln 740 tys. zł w końcu uda go rozstrzygnąć pozytywnie. Niestety, tym razem różnica pomiędzy budżetem magistratu, a tym co zaoferował wykonawca przebiła wszystko.

Do czwartego przetargu zgłosił się tylko jeden chętny. Firma Budimex S.A. zaoferowała 108 mln 034 tys. zł za rozbudowę do dwóch pasów ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego, czyli o 51 mln 294 tys. zł więcej, niż przewidziało miasto. A to oznacza, że czwarty przetarg zostanie unieważniony.

Pytanie czy miasto ogłosi piąty przetarg na rozbudowę DK nr 22 czy też zrezygnuje z inwestycji, na którą udało się uzyskać ministerialne dofinansowanie w wysokości 49 mln zł. A może uda się podzielić inwestycję na etapy i wtedy będzie łatwiej o znalezienie wykonawcy?


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości