Wiadomości

Godzina dla Ziemi w Gorzowie

24 marca 2018, 11:21, red
fot. gorzowianin.com
W sobotni wieczór 24 marca na całym świecie po raz jedenasty zgasną światła na 60 minut. Wszystko za sprawą akcji „Godzina dla Ziemi WWF”, której celem jest troska o środowisko naturalne, a w Polsce będzie to gest poparcia na ochrony Puszczy Karpackiej.

„Godziny dla Ziemi WWF” to akcja, która po raz jedenasty odbędzie się na całym świeie. Natomiast Gorzów włącza się w tę inicjatywę po raz ósmy. W sobotę 24 marca dokładnie o godz. 20.30 na całym świecie zgasną światła. Symboliczne zgaszenie światła na 60 minut będzie okazją do tego, aby wyrazić troskę o środowisko naturalne naszej planety, a w Polsce będzie gestem poparcia dla idei ochrony Puszczy Karpackiej.

W Gorzowie zostaną wyłączone iluminacje charakterystycznych obiektów takich jak kościół pw. Chrystusa Króla przy ul. Woskowej, Filharmonia, Dominanta, Nova Park i Askana. Wyłączone zostaną też ekrany LED na Domu Towarowym Rolnik, w galerii Askana, przy skrzyżowaniu ulic Chrobrego i Sikorskiego. Światła zostaną włączone ponownie o godz. 21.30.

„Godzina dla Ziemi WWF”, to wyjątkowa akcja społeczna, która jednoczy miliony ludzi w ponad 180 krajach. Kojarzona była głównie z tym, że na tę jedną godzinę gasiliśmy światła w swoich domach, gaszone było oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej i innych obiektach. Wspieraliśmy w ten sposób jedyne w swoim rodzaju ogólnoświatowe wezwanie do przeciwdziałania zmianom klimatu. Kampania ta, przypominająca o konieczności troski o naszą planetę na co dzień, zmieniła swój charakter. Od kilku lat „Godzina dla Ziemi WWF” angażuje ludzi w rozwiązywanie konkretnych problemów ekologicznych.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości