Czarny Piątek także w Gorzowie [film]

23 marca 2018, 19:09, red
Ponad 100 osób wzięło udział w tzw. czarnym piątku. Akcja skierowana jest przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. W Gorzowie protest odbył się na Placu Grunwaldzkim.

- Nie zgadzam się z tym, aby kobiety musiały rodzić dzieci, które mogą urodzić się chore czy też martwe. A także, aby zmuszać kobiety do rodzenia dzieci, które pochodzą z gwałtów – mówiła Patrycja, jedna z uczestniczek protestu.

Z kolei Julia podkreślała, że bierze udział w proteście, ponieważ każdy powinien mieć prawo do decyzji o własnym ciele. - Moja mama jest lekarzem i wiem, jaki to jest dramat dla kobiety, która ma urodzić martwe lub ciężko chore dziecko. Chore i absurdalne jest to, aby miała urodzić je martwe tylko po to, aby je ochrzcić – mówi Julia.

Gorzowianki przyszły na protest z potrzeby serca. Jak same mówią, nie zgadzają się na zaostrzenie ustawy aborcyjnej i wprowadzeniu całkowitego zakazu aborcji. - Wystarczy odrobina empatii, aby wyobrazić sobie ból i cierpienie kobiet – mówiła Katarzyna, inna uczestniczka protestu.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości