Wiadomości

Będą pieniądze na remont Kazimierza Wielkiego

21 marca 2018, 12:56, mati
fot. archiwum
Będą dodatkowe pieniądze na lokalne drogi. Jeszcze w tym roku do lubuskich gmin trafi ponad 22 miliony złotych. Jest szansa, że miasto dostanie pieniądze na remont ulicy Kazimierza Wielkiego. Wszystko okaże się pod koniec maja, kiedy to wojewoda przekaże ostateczną listę inwestycji, które zostaną dofinansowane z nowego rządowego projektu.

500 milionów złotych ma trafić do samorządów w całej Polsce. Województwo lubuskie ma dostać z tego 22 miliony złotych - poinformował dziś na konferencji prasowej wojewoda Władysław Dajczak. Gorzów, jako miasto na prawach powiatu może złożyć w tym programie dwa wnioski. - Maksymalne dofinansowanie na każdy wniosek może wynieść 5 milionów złotych – dodaje wojewoda. Oznacza to, że miasto może liczyć na 10 milionów, o ile oczywiście urzędnicy złożą odpowiednie wnioski. Te przyjmowane będą do 15 kwietnia. Po 15 maja wojewoda przekaże listę wniosków do odpowiedniego ministerstwa. Ostateczna lista wniosków zostanie ogłoszona przez wojewodę lubuskiego po 31 maja.

Jest więc szansa, że Gorzów skorzysta z tej puli. - Nic nie stoi na przeszkodzie, alby gminy, które nie dostały pieniędzy w ramach innego programu, mogły starać się o środki z tego – dodał wojewoda Władysław Dajczak. Dofinansowanie każdego projektu może wynosić 60-80% wartości inwestycji.

- Będziemy starać się o dofinansowanie na remont ulicy Kazimierza Wielkiego. Spełniamy wszelkie wymagania według kryteriów tego programu - powiedział w rozmowie z portalem gorzowianin.com prezydent Gorzowa - Jacek Wójcicki. Miasto może otrzymać dofinansowanie na dwa projekty, dlatego urzędnicy analizują, jaka jeszcze droga mogłaby być wyremontowana z tych środków. - W ciągu dwóch, trzech dni będzie wiadomo, na jaką drugą drogę będziemy starać się pozyskać rządowe dofinansowanie - dodaje prezydent Gorzowa.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości