Nowe utrudnienia przy remoncie estakady

20 marca 2018, 20:07, red
fot. Anna Kluwak
Wykonawca modernizacji estakady w środę 21 mara przystąpi do remontu nisz przy ul. Spichrzowej na odcinku od Herberta do Hejmanowskiej. Natomiast w piątek 23 marca rozpocznie się rozbiórka wiaduktu stalowego na wysokości Garbary. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

W środę 21 marca wykonawca modernizacji estakady kolejowej rozpocznie prace przy niszach na ul. Spichrzowej - na odcinku od ul. Herberta do ul. Hejmanowskiej (dawnej Cichońskiego). Odcinek, na którym będą prowadzone roboty rozbiórkowe, zostanie zawężony do jednego pasa ruchu z zachowaniem ruchu dwukierunkowego.

Prace te będą prowadzone w etapach, podzielonych na odcinki długości trzech, czterech nisz. W związku z powyższym na wysokości remontowanych nisz zostanie wprowadzona tymczasowa sygnalizacja świetlna, natomiast w przypadku szczytu komunikacyjnego, w godzinach porannych i popołudniowych, ruch sterowany będzie ręcznie, przez uprawnione do tego osoby.

Wykonawca deklaruje, że w przypadku występowania problemów komunikacyjnych w godzinach popołudniowych, po zakończonych pracach rozbiórkowych możliwe będzie zsuwanie barier do chodnika znajdującego się przy estakadzie, dopuszczając bezkolizyjny ruch pojazdów w obu kierunkach ruchu.

Z kolei w piątek 23 marca rozpoczęte prace przy wiadukcie stalowym, znajdującym się na wysokości ul. Garbary. Przejazd pod estakadą zostanie całkowicie zamknięty na czas prac, które będą obejmowały demontaż konstrukcji stalowej.

Prace zaplanowane zostały na weekend, aby zminimalizować utrudnienia dla lokalnych przedsiębiorców i mieszkańców. W tym czasie zostanie otwarty przejazd przy skrzyżowaniu z ul. Młyńską (nisza nr 38). Na odcinku od tego przejazdu do ul. Garbary ulica Nadbrzeżna funkcjonować będzie jako droga „ślepa” i dwukierunkowa z ograniczeniem prędkości do 30 km/h.

Dojazd do Wildomu i budynku numer 18 będzie możliwy ul. Nadbrzeżną; od ul. Spichrzowej, w przeciwnym do obowiązującego obecnie kierunku ruchu. Przejazd ul. Składową i Spichrzową będzie się odbywał bez zakłóceń, w ruchu dwukierunkowym do ul. Chrobrego.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości