Wiadomości

Niedziela w galerii: niskie utargi i pustki

16 marca 2018, 19:30, red
80 procent niższy utarg niż w sobotę. Tak było w jednym z lokali gastronomicznych znajdującym się w galerii Nova Park w Gorzowie. To pierwsze efekty zakazu handlu, który obowiązuje od minionej niedzieli.

Spadek dochodów o 75, a nawet 80 procent w porównaniu z sobotą – 10 marca. Tam, gdzie zawsze było pełno ludzi, tym razem były pustki. Nasi czytelnicy przysyłali nam zdjęcia, jak wyglądały gorzowskie galerie handlowe w „niehandlową” niedzielę. Okazuje się, że to już odbiło się na dochodach właścicieli lokali gastronomicznych, które znajdują się w galeriach handlowych. Dzięki uprzejmości jednego z nich poznaliśmy obroty, jakie były w sobotę i w niedzielę (10 i 11 marca).

Okazuje się, że utargi w niedzielę były o 82% niższe, niż w dzień poprzedzający. Jednak jak przyznają właściciele tych punktów, miniona sobota była rekordowa pod względem zarobków. Tak dużych obrotów dawno nie notowali. Wszyscy, którzy mieli odwiedzić galerię w niedzielę – zrobili to w sobotę. Czy tak będzie i w tę sobotę?

Wiemy, że Nova Park już zareagowała. 18 marca galeria ma być czynna 2 godziny krócej. Centrum ma być zamknięte już o godzinie 18:00. Od 10 do 18 czynnych ma być 12 różnych punktów – głównie gastronomicznych.

Natomiast Galeria Askana ma być czynna tak jak w ubiegłą niedzielę – do godziny 20:00. Nie wiadomo, czy wzorem innych galerii, także w Gorzowie właściciele w „niehandlowe” niedzielę organizować będą specjalne eventy, aby przyciągnąć klientów.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości