Niedziela w galerii: niskie utargi i pustki

16 marca 2018, 19:30, red
80 procent niższy utarg niż w sobotę. Tak było w jednym z lokali gastronomicznych znajdującym się w galerii Nova Park w Gorzowie. To pierwsze efekty zakazu handlu, który obowiązuje od minionej niedzieli.

Spadek dochodów o 75, a nawet 80 procent w porównaniu z sobotą – 10 marca. Tam, gdzie zawsze było pełno ludzi, tym razem były pustki. Nasi czytelnicy przysyłali nam zdjęcia, jak wyglądały gorzowskie galerie handlowe w „niehandlową” niedzielę. Okazuje się, że to już odbiło się na dochodach właścicieli lokali gastronomicznych, które znajdują się w galeriach handlowych. Dzięki uprzejmości jednego z nich poznaliśmy obroty, jakie były w sobotę i w niedzielę (10 i 11 marca).

Okazuje się, że utargi w niedzielę były o 82% niższe, niż w dzień poprzedzający. Jednak jak przyznają właściciele tych punktów, miniona sobota była rekordowa pod względem zarobków. Tak dużych obrotów dawno nie notowali. Wszyscy, którzy mieli odwiedzić galerię w niedzielę – zrobili to w sobotę. Czy tak będzie i w tę sobotę?

Wiemy, że Nova Park już zareagowała. 18 marca galeria ma być czynna 2 godziny krócej. Centrum ma być zamknięte już o godzinie 18:00. Od 10 do 18 czynnych ma być 12 różnych punktów – głównie gastronomicznych.

Natomiast Galeria Askana ma być czynna tak jak w ubiegłą niedzielę – do godziny 20:00. Nie wiadomo, czy wzorem innych galerii, także w Gorzowie właściciele w „niehandlowe” niedzielę organizować będą specjalne eventy, aby przyciągnąć klientów.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości