Wiadomości

Zadbają o tereny zielone w mieście

16 marca 2018, 11:31, ak
fot. gorzowianin.com
W 2018 roku odnowienia doczeka się kilka skwerów w Gorzowie. Wszystko dzięki unijnej dotacji. Prace zostaną przeprowadzone przy Łaźni Miejskiej, Szkole Podstawowej nr 17, Filharmonii Gorzowskiej i Muzeum Lubuskim.

Miasto szuka firmy, która zajmie się "zagospodarowaniem wybranych terenów zielonych na terenie Gorzowa" w trybie zaprojektuj i wybuduj. Magistrat czeka na zgłoszenia do środy 4 kwietnia. Co istotne, zadanie zostało podzielone na dwie części - pierwsze dotyczy zagospodarowania skweru przy dawnej Łaźni Miejskiej, Natomiast drugie to zagospodarowanie terenu przy Szkole Podstawowej nr 17 oraz przy Muzeum Lubuskim i Filharmonii Gorzowskiej.

W przypadku skweru przy byłej Łaźni Miejskiej zostanie odnowiona istniejąca zieleń, wymiany doczeka się nawierzchnia ciągów pieszych, a w miejscu schodów powstanie pochylnia ułatwiająca przejazd osobom niepełnosprawnym.

Jeżeli chodzi o teren przy Filharmonii, skwer przy Muzeum Lubuskim i skwer przy Szkole Podstawowej nr 17 przy ul. Warszawskiej, to zrealizowane zostaną tutaj nasadzenia drzew, krzewów oraz bylin, wymianie ulegnie nawierzchnia części utwardzonego terenu na płyty betonowe typu Eko z wypełnieniem trawnikowym. Planuje się umocnienie skarp, wprowadzając nowe nasadzenia drzew i krzewów. Planowane jest odnowienie terenu zielenią, pojawią się również ławki oraz kosze na odpady. Wprowadzone zostaną rozwiązania proekologiczne w formie budek dla ptaków czy domków dla jeży.

Firma, bądź firmy które wygrają przetarg będą miały 8 miesięcy od dnia podpisania umowy na przeprowadzenie prac i zagospodarowanie skwerów.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości