Pracownik MZK uratował życie koledze

12 marca 2018, 13:11, ak
fot. archiwum MZK
O wielkim szczęściu może mówić mężczyzna, który po zakończeniu pracy dostał zawału serca. Wszystko działo się na terenie Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie. Mężczyznę, który stracił przytomność uratował kolega, który od razu przystąpił do reanimacji.

Chociaż wszystko działo się tydzień temu, to Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie pochwalił się bohaterską postawą pracownika dopiero dzisiaj.

We wtorek 6 marca, jeden z pracowników magazynu na terenie siedziby MZK poszedł oddać klucze na portiernię po skończonej pracy. Wówczas mężczyzna stracił przytomność w wyniku zawału serca. To wszystko zauważył inny pracownik, który ruszył z pomocą swojemu koledze.

- Reanimacji pojął się nasz inspektor do spraw kontroli przewozów, który prowadził resuscytację krążeniowo-oddechową aż do momentu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Wszystko przez to, że funkcje życiowe u kolegi, który dostał zawału zaczęły zanikać. Według opinii lekarza tylko dzięki przeprowadzonej reanimacji udało się uratować życie mężczyzny. Warto podkreślić, że nie był to pierwszy przypadek, w którym ten konkretny pracownik uratował życie ludzkie. Kilka lat temu prowadząc tramwaj zauważył na przystanku leżącą nieprzytomną osobę i w tym przypadku również rozpoczął reanimację, która również się powiodła – opowiada Marcin Pejski, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie.

Pracownik MZK, który dostał zawału wyszedł już ze szpitala, a jego stan jest dobry. Swoje życie może zawdzięczać koledze z pracy, który nie bał się i przystąpił od razu do reanimacji.

- To wszystko dzięki szkoleniom z pierwszej pomocy dla pracowników, które od kilku lat prowadzone są w naszej firmie. Szkolenia te prowadzone są przez wykwalifikowanego czynnego ratownika medycznego i składają się zarówno z części teoretycznej jak i praktycznej. Jak widać, takie szkolenia przydają się w życiu codziennym i przyczyniają się do ratowania ludzkiego życia – podkreśla Pejski.

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości