Zamknięta kolejna część Sikorskiego

12 marca 2018, 09:10, red
fot. Marcin Kluwak
W poniedziałek 12 marca wykonawca ruszył z kolejnym etapem przebudowy ulicy Sikorskiego - na odcinku od ul. Hejmanowskiej (dawna ul. Cichońskiego) do ul. Wełniany Rynek i Pionierów (etap 1b i 2b). Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami i objazdami.

Przetarg na modernizację ulicy Sikorskiego wygrało konsorcjum firm z Warszawy i litewskiego Kowna. Inwestycja, o wartości prawie 56 mln zł, ma być gotowa 19 miesięcy od podpisania umowy (będzie to koniec sierpnia 2019 roku). Wcześniej, bo już w styczniu 2019 roku (rok od podpisania umowy), wykonawca otworzy miejski deptak i umożliwi przejazd tramwajom przez cały remontowany odcinek ulicy.

Pierwszy etap przebudowy ul. Sikorskiego cały czas trwa. Natomiast wykonawca w poniedziałek 12 marca ruszył z kolejnymi pracami, które obejmą część pierwszą etapu 1b, czyli odcinek od ul. Herberta do Pionierów wraz ze skrzyżowaniem z ul. Pionierów. Te prace mają potrwać do lipca 2018 roku. Ponadto ruszy również etap 2b, czyli odcinek od ul. Herberta do Cichońskiego. W tym przypadku roboty potrwają do października 2018 roku.

Ze względu na zakres przeprowadzanych prac wprowadzony został objazd: od ul. Chrobrego (od strony Mostu Staromiejskiego) i Sikorskiego (od strony ul. Młyńskiej) do ul. Warszawskiej przez ul. Chrobrego i Jagiełły. Natomiast od ul. Teatralnej do ul. Sikorskiego objazd został poprowadzony ulicami Hejmanowskiej, Spichrzową (jednokierunkową) oraz Chrobrego.

Nastąpiła zmiana kierunku ruchu na następujących ulicach:

- ul. Pionierów (odcinek od ul. Sikorskiego do Obotryckiej),

- ul. Obotrycka (odcinek od ul. Pionierów do Herberta),

- łącznik pomiędzy ul. Dzieci Wrzesińskich do ul. Wełniany Rynek

- ul. Wełniany Rynek – od powyższego łącznika do ul. Sikorskiego (ulica Wełniany Rynek jest dwukierunkowa!)

Zapewniona została przejezdność przez skrzyżowanie ul. Sikorskiego z ul. Pionierów i Wełniany Rynek. A ul. Spichrzowa na odcinku od ul. Herberta do Chrobrego w związku z prowadzonymi pracami przy estakadzie kolejowej pozostaje jednokierunkowa w kierunku ul. Chrobrego.

Natomiast przy ul. Pionierów i Obotryckiej zmianie uległ, przy pomocy poziomego oznakowania, sposób parkowania pojazdów.

Wykonawca zapewni dojście do budynków mieszkalnych oraz punktów handlowych i usługowych. Wyznaczone zostaną również przejścia poprzeczne przez przebudowywaną drogę.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości