Tłumy w galeriach, bez kolejek w marketach i dyskontach

10 marca 2018, 17:32
Wbrew powszechnym opiniom, gorzowianie nie zwariowali i nie rzucili się w wir sobotnich zakupów. Oto jak wygląda handel w Gorzowie tuż przed wprowadzeniem ustawy o zakazie handlu w niedzielę.

Odwiedziliśmy najbardziej popularne gorzowskie markety. W żadnym z nich nie było szału zakupów, nie zauważyliśmy też tłoku na parkingach, czy też większych kolejek przy kasach. Po południu byliśmy w Lidlu, Biedronce, Intermarche, Tesco i Netto. W każdym z tych sklepów ruch był normalny, jedynie w Biedronce widać było nieco więcej osób, ale nie jest to czymś nadzwyczajnym.

Jak piszą nasi czytelnicy, w marketach duże kolejki były rano. - Lidl o 9 rano. W kolejce godzinę czasu, wszystkie kasy były czynne - pisze pani Joanna. - Byliśmy w Netto na Manhattanie około godz. 9,30 do kasy byliśmy 3. W Chacie Polskiej do stanowiska mięsnego była dość długa kolejka, ja nie stałam a do kas normalnie. Szału nie widziałam - relacjonuje pani Bożena.

- Lidl Matejki od godziny 7.30 - 4 kasy czynne a od około 9 już pięć. Tak było aż do godziny 13 i kolejki do połowy alejek do wszystkich kas, wiec ludzi było od groma. Teraz się uspokoiło i "chodzą" 2 kasy w porywach 3 - informuje Kamil.

Po południu na parkingach też nie było tłoku. Przed różnego rodzaju świętami lub nawet długim weekendami ruch jest większy, niż w dzień poprzedzający niehandlową niedzielę. Przy Lidlu na ulicy Matejki była osoba, w kamizelce, która miała najpewniej dbać o płynność na parkingu, ale jej obecność była tam zbędna.

Zupełnie odmienna sytuacja była w gorzowskich galeriach handlowych. Około południa przez Nova Park przedzierały się prawdziwe tłumy kupujących. Brakowało miejsc na parkingach, natomiast poszczególne sklepy przeżywały prawdziwe oblężenie. Podobna sytuacja jest w Galerii Askana.

AKTUALIZACJA

godz. 19.20 - W centrum handlowym Nova Park tłumów już nie ma i można swobodnie zrobić zakupy.

Fotoreportaż


1/7 Sobota w gorzowskich sklepach

1/7 Sobota w gorzowskich sklepach

2/7 Sobota w gorzowskich sklepach

2/7 Sobota w gorzowskich sklepach

3/7 Sobota w gorzowskich sklepach

3/7 Sobota w gorzowskich sklepach

4/7 Sobota w gorzowskich sklepach

4/7 Sobota w gorzowskich sklepach

5/7 Sobota w gorzowskich sklepach

5/7 Sobota w gorzowskich sklepach

6/7 Sobota w gorzowskich sklepach

6/7 Sobota w gorzowskich sklepach

7/7 Sobota w gorzowskich sklepach

7/7 Sobota w gorzowskich sklepach

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości