Jakie zmiany w rozkładzie Intercity w Gorzowie?

10 marca 2018, 11:13, mati
fot. archiwum
Przysłowiowego „konia z rzędem” temu, kto odgadnie, jak od 11 marca wyglądać będzie dalekobieżna komunikacja kolejowa z naszego miasta. Wszelkiego rodzaju wyszukiwarki – czy to na stronach internetowych, czy też w aplikacji pokazują różne dane. Wszystko dlatego, że część połączeń będzie odjeżdżać z dworca „wschodniego”, część ze stacji Gorzów Wielkopolski Główny a jeszcze inne ze stacji Strzelce Krajeńskie Wschód.

Remonty na wielu trasach kolejowych wymagają wprowadzenia autobusowej komunikacji zastępczej. Dotyczy to także naszego regionu, a dokładnie dwóch pociągów – TLK Uznam oraz IC Kociewie. Tylko tu bardzo ważna uwaga – według ostatnich informacji PKP Intercity, komunikacja autobusowa obowiązywać dla pociągu IC Kociewie z kierunku z Gdyni do Gorzowa oraz TLK Uznam – z Gorzowa do Warszawy.

Poranny pociąg w kierunku Gdyni - odjazd ze stacji Gorzów Wielkopolski Wschodni o 6:00 – kursować będzie normalnie. To samo dotyczy nocnego pociągu z Warszawy do Gorzowa (TLK Uznam) i popołudniowego łącznika do Warszawy (TLK Warta). Do 10 maja te pociągi obsługiwać będą pasażerów do stacji Gorzów Wielkopolski Wschodni.

Skąd więc to zamieszanie? Z prośbą o informacje zwróciliśmy się do biura prasowego PKP Intercity. - Obecnie skład TLK Kociewie przyjeżdża do Gorzowa o godzinie 22:19. Następnie przechodzi na pociąg TLK Uznam i odjeżdża z Gorzowa o 23:04. Od marca, na skutek prac modernizacyjnych prowadzonych na innych odcinkach sieci, pociąg TLK Kociewie będzie przyjeżdżał później. Nie jest więc możliwe utrzymanie odjazdu pociągu TLK Uznam o 23:04. A musi on wyjechać tak, by zdążył w Chełmie na skomunikowanie ze składem jadącym do stacji Kowel. Dlatego od weekendu skróceniu ulegną relacje pociągów TLK Kociewie i TLK Uznam. Składy będą kursowały do/ze stacji Strzelce Krajeńskie Wschód. Natomiast między Gorzowem a Strzelcami zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa – wyjaśnia Marta Ziemska z biura prasowego PKP Intercity.

Poniżej prezentujemy rozkład połączeń pociągów PKP Intercity do i z Gorzowa od 11 marca 2018.

Połączenia z Gorzowa:
IC Kociewie: Gorzów Wielkopolski Wschodni (6:00), Piła (7:52), Bydgoszcz (9:15), Gdańsk (11:02), Gdynia (11:28) – całą trasę przejedziemy pociągiem.

IC Mehoffer: Gorzów Wielkopolski Wschodni (6:00), Poznań Główny (8:07), Wrocław Główny (10:23), Tarnów (15:14), Rzeszów Główny (15:58), Przemyśl Główny (17:17). UWAGA! Pociąg nie zatrzymuje się na stacji Kraków Główny. Pasażerowie, którzy chcą dojechać do Krakowa, muszą wysiąść na stacji Miechów i stamtąd dojechać pociągami regionalnymi.

TLK Warta: Gorzów Wielkopolski Wschodni (15:22), Poznań Główny (17:21), Warszawa Centralna (21:25)

TLK Uznam: Gorzów Wielkopolski (22:37) – Strzelce Krajeńskie Wschód (23:22) – autobus
Strzelce Krajeńskie Wschód (23:32) – Warszawa (5:52) – pociąg.

Połączenia w kierunku Gorzowa:
TLK Uznam: Warszawa Centralna (22:06), Krzyż (3:46), Gorzów Wielkopolski Wschodni (4:58).

TLK Warta: Warszawa Centralna (08:02), Poznań Główny (12:12), Krzyż (13:25), Gorzów Wielkopolski Wschodni (14:13)

IC Mehoffer: Przemyśl Główny (10:27), Wrocław Główny (17:51), Poznań Główny (20:21) – pociąg, Strzelce Krajeńskie Wschód (22:16) – Gorzów Wielkopolski (23:01) – autobus.

IC Kociewie: Gdynia Główna (16:36) – Strzelce Krajeńskie Wschód (22:06) – pociąg
Strzelce Krajeńskie Wschód (22:16) – Gorzów Wielkopolski (23:01) – autobus.

Ważne informacje:
- Poranny pociąg do Gdyni/Przemyśla odjeżdża tak jak do tej pory – ze stacji Gorzów Wielkopolski Wschodni.
- Ten sam pociąg, tyle że w kierunku odwrotnym – dojeżdżać będzie tylko do stacji Strzelce Krajeńskie Wschód, a następnie pasażerowie będą dowożeni autobusami na dworzec główny w Gorzowie – z pominięciem przystanku Gorzów Wielkopolski Wschodni
- Pozostałe pociągi – w tym regionalne – odjeżdżać będą ze stacji Gorzów Wielkopolski Wschodni.
- od maja 2018 roku z użytkowania całkowicie będzie wyłączony przystanek Gorzów Wielkopolski Wschodni. Ruch pociągów REGIO na trasie Gorzów Wielkopolski – Santok odbywać się będzie autobusową komunikacją zastępczą


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->