Rozpoczęły się targi edukacyjne

6 marca 2018, 13:04, inf. prasowa UM
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
We wtorek w hali sportowej OSiR-u rozpoczęły się dwudniowe Gorzowskie Targi Edukacyjne „Szkoły i pracodawcy”. Ich głównym celem jest promocja szkolnictwa zawodowego w powiązaniu z potrzebami lokalnego rynku pracy.

- Zorganizowaliśmy targi, aby młodzi ludzie mogli świadomie wybrać swoją przyszłość zawodową. Tu mogą zapoznać się nie tylko z ofertą następnej szkoły, ale także porozmawiać z pracodawcą, zapytać się o warunki pracy i płacy – powiedział prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki.

Podczas targów prezentuje się ponad 60. wystawców, wśród których znajdują się szkoły ponadgimnazjalne, przedstawiciele biznesu i organizacji pracodawców oraz gorzowskie uczelnie.

Prezentacje zarówno szkół, jak i firm, są interaktywne, aby uczestnik mógł zobaczyć konkretny produkt, uruchomić maszynę lub urządzenie, czy też wykonać doświadczenie.

Ponadto uczniowie mają możliwość uczestniczenia w interaktywnej grze, polegającej na wykonaniu co najmniej sześciu zadań na wybranych przez siebie stanowiskach, a jej zwieńczeniem będzie losowanie atrakcyjnych nagród, zarówno dla uczniów, jak i dla wyróżniających się stanowisk.

Oprócz interaktywnych stoisk targowych, aktywna jest również scena, na której prezentują się poszczególne szkoły z wybranym przez siebie programem i pomysłami.

Program Gorzowskich Targów Edukacyjnych „Szkoły i pracodawcy”

06.03.2018 r.

8.30 -15.30 – otwarcie targów dla zwiedzających – gimnazjalistów

15.30-18.00 - otwarcie targów dla zwiedzających – rodziców

15.30.17.00 – „Nowe technologie w kształceniu zawodowym szansą na sukces” – panel dyskusyjny organizowany przez Zachodnią Izbę Przemysłowo-Handlową.

07.03.2018 r.

8.30.-14.00 – otwarcie targów dla zwiedzających – gimnazjalistów.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x