„Dzikie lodowiska” po czujnym okiem policjantów

28 lutego 2018, 10:22, inf. prasowa
fot. Tomasz Bartos/KPP Strzelce Kraj.
Co roku dochodzi do niebezpiecznych sytuacji związanych z załamaniem się pokrywy lodowej i utonięć w lodowatej wodzie. Dlatego policjanci uważnie sprawdzają tzw. dzikie lodowiska, szczególnie pod kątem obecności na nich dzieci oraz wędkarzy.

W związku z niskimi temperaturami większość zbiorników wodnych pokryta jest kilkunastocentymetrową warstwą lodu. Wielu osobom wydaje się, że taka grubość, gwarantuje bezpieczną zabawę na lodzie, spacery, czy wędkowanie. Musimy jednak pamiętać, że warstwa lodu w różnych miejscach może mieć różna grubość. Takie zjawisko szczególnie często występuje na rzekach i zbiornikach, w których mamy do czynienia ruchem wody.

Z uwagi na fakt, że pomimo zagrożeń, nie brakuje amatorów wędkowania i zabawy na lodzie policjanci miejsca, w których takie osoby najczęściej wchodzą na lód. Mimo że nie ma przepisów, które zabraniają wchodzenia lód, to policjanci amatorów wędkowania pod lodem ostrzegają o istniejących niebezpieczeństwach.

Osoby nieletnie pozostające bez opieki dorosłych, które będą się bawić w miejscach szczególnie niebezpiecznych, będą odwożone do miejsc zamieszkania i przekazywane prawnym opiekunom. Pamiętajmy, że nie ma odpowiedniej grubości lodu, która zagwarantuje nam w stu procentach bezpieczeństwo!


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości