Wiadomości

Rusza nabór do przedszkoli

28 lutego 2018, 08:37, inf. prasowa UM Gorzów
fot. Daniel Adamski, Urząd Miasta Gorzowa
W czwartek 1 marca rusza nabór do przedszkoli, na rok szkolny 2018/2019. Dla dzieci przygotowano 3 957 miejsc w przedszkolach i oddziałach „0” w szkołach podstawowych.

Na stronach internetowych przedszkoli oraz na stronie www.edu.gorzow.pl w zakładce ważne informacje dla rodziców znajdą się: karta rekrutacji, zasady rekrutacji, terminy, kryteria.

Kartę naboru będzie można pobrać w każdej placówce przedszkolnej lub wypełnić elektronicznie na stronie www.edu.gorzow.pl. Wypełnioną ręcznie lub elektronicznie, po wydrukowaniu i podpisaniu, rodzic powinien dostarczyć do placówki pierwszego wyboru. W karcie należy zaznaczyć placówkę drugiego i trzeciego wyboru.

Na zbliżający się kolejny rok szkolny Miasto przygotowało: 3 925 miejsc w przedszkolach oraz 32 miejsca w „zerówkach” w szkołach podstawowych (SP nr 6 i SP nr 20).

Liczba miejsc z podziałem na roczniki

Rok urodzenia 2015 – 867 miejsc,

Rok urodzenia 2014 – 24 miejsca,

Rok urodzenia 2013 – 12 miejsc,

Rok urodzenia 2012 – 43 miejsca.

Ostateczna liczba miejsc w poszczególnych rocznikach będzie aktualizowana po zebraniu kart kontynuacji (dotyczy dzieci, które już są w przedszkolach). Dokładne dane o liczbie miejsc w poszczególnych rocznikach będą na stronach placówek oraz na stronie www.edu.gorzow.pl

Na rok szkolny 2018/2019 aktualnie jest przygotowanych 867 miejsc dla dzieci 3-letnich, tj. dla 80 % z 1 082 uprawnionych. Liczba miejsc po zaspokojeniu potrzeb dzieci starszych zostanie dostosowana do potrzeb dzieci z rocznika 2015. Miasto podejmie działania w celu zabezpieczenia miejsc dla wszystkich zainteresowanych dzieci. W bieżącym roku szkolnym wszystkie dzieci uczestniczące w naborze zostały przyjęte do placówek.

Zmianie uległy kryteria na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego – 40 dodatkowych punktów otrzymuje kandydat korzystający z pełnej oferty przedszkola (trzy godziny i więcej ponad bezpłatny 5-godzinny pobyt dziecka w placówce)


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości