Wiadomości

W poszukiwaniu bezdomnych [film i zdjęcia]

27 lutego 2018, 09:21, ak
fot. Anna Kluwak
Od kilku dni utrzymują się niskie temperatury, przez co na wychłodzenie organizmu narażone są zwłaszcza osoby bezdomne. Dlatego też policjanci wraz z pracownikami GCPR przeszukują miejsca w Gorzowie, gdzie mogą przebywać bezdomni.

Wielu bezdomnych przebywających na terenie Gorzowa trudno przekonać do tego, aby skorzystali z noclegowni, które czekają na nich w te mroźne dni. Zamiast skorzystać z miejsca w noclegowni, gdzie dostaną ciepły posiłek, wolą schować się w altankach działkowych czy pustostanach.

Niestety palenie ognisk w budynkach przez osoby bezdomne może doprowadzić do tragedii. Jednym z takich miejsc jest schronienie za starym młynem przy ul. Wyszyńskiego, gdzie bezdomni palą ognisko w środku swojej kryjówki. - Jeszcze trochę i ci ludzie zaczadzą się lub spłoną żywcem. Mieliśmy już kilka zgłoszeń od osób spacerujących z psami nad Kłodawką, że ta altanka pali się, a to wszystko przez dym z ogniska – opowiada jeden z policjantów kontrolujących miejsca przebywania bezdomnych.

W ostatnich dniach, policyjne patrole połączone z pracownikami Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie są wzmożone. Wszystko przez to, że noce są bardzo zimne, a temperatura spada kilkanaście stopni poniżej zera. Dlatego też policjanci apelują do mieszkańców, aby zwrócić uwagę na osoby bezdomne i nie pozostać obojętnym.

- Ważnym elementem są ludzie, którzy widząc osobę bezdomną powinny zawiadomić policję lub też zgłosić miejsce przebywania bezdomnych na krajowej mapie zagrożeń. To aplikacja, która posiada zakładkę „Bezdomność”. Tam też warto sygnalizować o miejscach przebywania bezdomnych – podkreśla Maciej Kimet z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości