Wiadomości

Spichrzowa czeka na projektanta

20 lutego 2018, 10:13, ak
fot. gorzowianin.com
Wydawało się, że władze Gorzowa rozstrzygną pierwszy przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej w ramach zadania „Przebudowa ul. Spichrzowej. Propozycja firmy przekraczała budżet o 55 tys. zł. Jednak miasto unieważniło postępowanie i ogłosiło kolejny przetarg.

Trwają prace przy przebudowie ul. Sikorskiego, gdzie w kolejnym etapie zostanie wybudowany deptak na odcinku od Chrobrego do Herberta. Zniszczona i dziurawa ulica Spichrzowa jest obecnie objazdem podczas remontu, a w przyszłości ma być alternatywną drogą dla zamkniętej Sikorskiego. Tym bardziej, że ul. Spichrzowa ma zostać przedłużona aż do ul. Teatralnej.

Dlatego też magistrat szukał firmy, która zajmie się wykonaniem dokumentacji projektowej w ramach zadania „Przebudowa ul. Spichrzowej”. Miasto na przygotowanie projektu przeznaczyło 411 tys. 689 zł. Natomiast do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma - konsorcjum Augmen Consulting Group, która zaproponowała kwotę 467 tys. 400 zł, czyli o 55 tys. 711 zł więcej niż przewidziało miasto. Wydawało się, że różnica nie jest aż tak duża i magistrat dołoży te brakujące 55 tys. zł, tym bardziej że w innych przetargach brakowało czasami kilkuset tysięcy czy nawet kilku milionów.

Niestety okazało się, że pierwszy przetarg został unieważniony przez gorzowskich urzędników właśnie ze względu na przekroczenie budżetu o 55 tys. zł. Teraz miasto ogłosiło drugie postępowanie i szuka firmy, która zajmie się przygotowaniem dokumentacji projektowej ul. Spichrzowej. Magistrat czeka na zgłoszenia do środy 28 lutego.

Wykonawca będzie miał 28 dni od daty podpisania umowy na wykonanie koncepcji budowy i przebudowy dla całego odcinka ul. Spichrzowej. Natomiast do 1 października 2018 roku będzie musiał przygotować dokumentację projektową wraz z uzyskaniem decyzji zezwalającej na prowadzenie robót budowlanych oraz wszelkich innych pozwoleń. Ponadto firma będzie pełniła nadzór autorski nad realizacją robót budowlanych, których wykonanie planuje się przeprowadzić w 2019 roku.

Inwestycja obejmie przebudowę drogi powiatowej na odcinku od ul. Garbary do Hejmanowskiej (Cichońskiego), gdzie zostanie przebudowana jezdnia wraz z chodnikami oraz budowę nowej drogi od ul. Hejmanowskiej do Teatralnej, gdzie oprócz jezdni i chodników powstanie ścieżka rowerowa. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, to zostaną przebudowane istniejące skrzyżowania. W ramach prac zostaną wybudowane separatory odprowadzające wodę deszczową do rzeki Warty. Ponadto inwestycja obejmie budowę kanalizacji deszczowej oraz budowę oświetlenia. Natomiast w zakresie PWiK będzie przebudowa sieci wodociągowej.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości