Po 10 maja w kierunku Krzyża nie odjedzie żaden pociąg

15 lutego 2018, 11:08, mk
fot. gorzowianin.com
Kolejne utrudnienia na kolei. Pasażerowie spółki PKP Intercity przez miesiąc będą dowożeni autobusami do Zwierzyna, natomiast pasażerowie PolRegio do Santoka. Wszystko przez remont rozjazdów w Wawrowie.

Autobusowa komunikacja zastępcza ma ruszyć 10 maja. Wówczas to na tory na odcinku Wawrów – Gorzów wejdą robotnicy, którzy będą remontować rozjazdy kolejowe. W planach jest także modernizacja dwóch przejazdów kolejowych – na ulicy Teatralnej (tuż przy przystanku Gorzów Wschodni) oraz przy ulicy Szpitalnej.

Co to oznacza dla pasażerów? Na pewno dłuższy czas podróży i konieczność dodatkowych przesiadek. Linia 203 na odcinku od Gorzowa do Strzelec Krajeńskich ma być zamknięta do 10 czerwca. Spółka PKP Intercity szuka obecnie przewoźnika, który będzie obsługiwał tę trasę autobusami. Te mają być klimatyzowane, wyposażone w toaletę i mieć minimum 48 miejsc siedzących.

Podobne utrudnienia czekają też na pasażerów podróżujących szynobusami. Te dojeżdżać będą do Santoka. Tam czekać będzie już autobus, który zawiezie pasażerów do Gorzowa, pod dworzec główny. Z naszych informacji wynika, że przystanek Gorzów Wielkopolski Wschodni, który do tej pory pełnił rolę głównej stacji w mieście, na czas remontu rozjazdów nie będzie funkcjonował.

Remont rozjazdów to inwestycja PKP PLK. Przypomnijmy, od czasu zamknięcia estakady kolejowej w Gorzowie, to właśnie w Wawrowie lokomotywa ciągnąca wagony PKP Intercity zmienia kierunek jazdy. Wyłączenie z użytkowania tych rozjazdów uniemożliwia sprawną komunikację dalekobieżną i regionalną. Z ruchu ma być wyłączony cały odcinek od Gorzowa do Wawrowa, nie będzie więc możliwy przejazd nawet jednym torem. Remont ma zakończyć się 9 czerwca.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości