Wiadomości

Przyniósł niewybuch na złom

14 lutego 2018, 20:30, ak
fot. KWP
Mieszkaniec Gorzowa przyniósł na jeden ze skupów złomu na Zawarciu minę wojskową. Na miejsce została wezwana policja oraz patrol saperów.

Informację o tym, że coś się dzieje przy ul. Wawrzyniaka otrzymaliśmy od naszego czytelnika na nasz alarmowy 515 016 102 od czytelnika. Jak relacjonował czytelnik, fragment chodnika został zamknięty przez policję, a teren został odgrodzony taśmą.

Okazało się, że kilka minut po godz. 15 dyżurny gorzowskiej policji otrzymał zgłoszenie, o tym że mieszkaniec Gorzowa przyniósł na skup złomu przedmiot przypominający minę wojskową.

- Pracownik skupu nabrał podejrzeń co do tego przedmiotu i odmówił jego przyjęcia. Na szczęście osoba, która przyniosła minę, zdała sobie sprawę z ewentualnego niebezpieczeństwa. Na miejsce został wysłany patrol, który zabezpieczał miejsce zdarzenia do przyjazdu patrolu saperów – komentuje Maciej Kimet z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Niewybuch został zabrany przez saperów ze Stargardu na poligon, gdzie został zdetonowany. Cała akcja odbyła się bez konieczności ewakuacji okolicznych budynków.

- Apelujemy do wszystkich osób, które znajdą metalowy przedmiot przypominający niewybuch, aby go pod żadnym pozorem nie podnosiły, nie dotykały czy nie próbowały rozebrać. W takiej sytuacji należy dzwonić od razu na policję – podkreśla Kimet.

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości