Pijany dyżurny kierował ruchem pociągów

14 lutego 2018, 17:12, ak
fot. Mateusz Stefaniak
Straż ochrony kolei wraz z policją zatrzymała pijanego dyżurnego, który kierował ruchem pociągów w Nowinach Wielkich koło Gorzowa. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło we wtorek 13 lutego w Nowinach Wielkich. Jak podaje Gazeta Lubuska funkcjonariusze straży ochrony kolei prowadzili rutynową kontrolę podczas której sprawdzali dyżurnego ruchu. W trakcie kontroli SOK-iści wyczuli woń alkoholu od mężczyzny.

- Po godzinie 12 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od straży ochrony kolei o tym, że mężczyzna znajdujący się na stanowisku kierowania ruchem pociągów może być pod wpływem alkoholu. Na miejsce został wysłany patrol, który zbadał stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że był on kompletnie pijany. Mężczyzna miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu – komentuje Maciej Kimet z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Na czas prowadzonych działań przez policję i SOK-istów, został wstrzymany ruch pociągów na trasie Gorzów – Kostrzyn nad Odrą. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów do wytrzeźwienia. Jak podkreślają służby, było to skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, które mogło doprowadzić do tragedii na torach. Ponieważ dyżurny ruchu odpowiada m.in. przygotowanie drogi przebiegu pociągu czy powiadamianie dróżników na przejazdach kolejowych o odjeździe pociągów.

W środę 14 lutego mężczyzna usłyszał zarzut z artykułu 180 kodeksu karnego - „Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, pełni czynności związane bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości