Wiadomości

Zatańczą przeciwko przemocy wobec kobiet

13 lutego 2018, 12:00, ak
fot. Anna Kluwak
W środę 14 lutego na Starym Rynku w Gorzowie odbędzie się akcja "One Billion Rising/Nazywam się Miliard", czyli protest przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt. Start o godz. 14, przyłączyć się może każdy chętny.

Akcja „Nazywam się Miliard” odbywa się co roku 14 lutego, w miastach na całym świecie. Co istotne, wszędzie tańczy się do tej samej piosenki – dokładnie taki sam układ. W akcję włączają się również gorzowskie szkoły - tańczą nie tylko kobiety, ale również mężczyźni.

- Przyłączcie się i zatańczcie z nami! W tym roku tańczymy i protestujemy pod hasłem "Lokalnie i solidarnie przeciwko przemocy wobec kobiet". Chcemy pokazać, że przemoc wobec kobiet dzieje się tu i teraz, obok nas – u naszych sąsiadów, przyjaciół i znajomych, na naszej ulicy, podwórku, domu. Że problem przemocy wobec kobiet jest naszym lokalnym problemem! A my nie chcemy żyć z tym problemem i wyrażamy to poprzez tanieć miliarda kobiet na całym świecie – zachęcają organizatorzy akcji.

Gorzowska akcja rozpocznie się o godz. 14 na Starym Rynku. Weźmie w niej udział młodzież z kliku szkół wraz z nauczycielami.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości