Wiadomości

Znamy pierwszy zespół Dni Gorzowa 2018

13 lutego 2018, 08:30, ak
facebook.com/cree
Co prawda do Dni Gorzowa 2018 zostały jeszcze cztery miesiące, ale portal gorzowianin.com dotarł już do pierwszych informacji na temat zespołów, które wystąpią podczas tegorocznego święta miasta. Wiemy już, że na scenie pojawi się polski zespół Cree.

Tegoroczne Dni Gorzowa odbędą się na początku czerwca, a nie tak jak do tej pory na przełomie czerwca i lipca. Wszystko ze względu na odbywające się mistrzostwa świata w piłce nożnej. Tym samym miejskie świętowanie odbędzie się w dniach 8-10 czerwca na nadwarciańskich błoniach przy ul. Przemysłowej i ul. Wał Okrężny. Tradycyjnie zostanie również zamknięty most Staromiejski.

Jak to bywa przy takich imprezach, najwięcej emocji wśród mieszkańców wzbudzają artyści, który wystąpią na głównej scenie przy moście żelaznym. Pierwszym muzykiem, który oficjalnie potwierdził swój koncert w Gorzowie jest polski zespół Cree & Sebastian Riedel grający blues rocka, stylem przypominającym muzykę lat 60. i 70. Ich koncert odbędzie się w sobotę 9 czerwca o godz. 20.

Zespół Cree powstał w 1993 roku w Tychach z inicjatywy trzech niespełna 16-letnich chłopców – Sebastiana Riedla, Sylwestra Kramka i Adriana Fuchsa. Pomysłodawcą nazwy był muzyk Ryszard Riedel, ojciec Sebastiana, którego fascynowała historia i życie Indian, sam chciał w przyszłości mieć zespół o takiej nazwie.

Muzycy z Cree wydali do tej pory 7 studyjnych albumów. Ostatni krążek "Heartbreaker" ukazał się w listopadzie 2015 roku. Najpopularniejsze utwory zespołu Cree to "Zostań ze mną", "Diabli nadali", "Cały nasz świat" czy "Na dnie Twojego serca".


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości