Mszę Świętą z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych pacjentom i pracownikom lecznicy w kaplicy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. odprawił kapelan ks. Antoni Trzyna.
- Sakrament namaszczenia chorych jest nie jest sakramentem dla umarłych. To nie jest także tzw. ostatnie namaszczenie. To sakrament umocnienia i uzdrowienia żywych. Jest on potrzebny nie tylko chorym, ale również ich bliskim we wspólnym przeżywaniu prawdy, że człowiek powołany jest do wspólnoty z Bogiem w wieczności. Sakrament namaszczenia chorych przynosi ulgę w cierpieniu, wzmacnia chorego, a niejednokrotnie przywraca zdrowie – mówił podczas Mszy kapelan ks. Antoni Trzyna.
Światowy Dzień Chorego to chrześcijańskie święto ustanowione przez Ojca Świętego Jana Pawła II, 13 maja 1992 r. – w 75 rocznicę objawień fatimskich. Celem obchodów jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie, i zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby.
|
TRASA JUBILEUSZOWA (5-LECIE)
24 maja 2026
kup bilet |
|
Koncert w Świetle Tysiąca Świec
21 grudnia 2025
kup bilet |
|
Tomasz Karolak Stand Up - 50 i co
20 grudnia 2025
kup bilet |
|
Kabaret Ani Mru-Mru w najnowszym programie "Mniej więcej"
19 kwietnia 2026
kup bilet |