Policjanci sprawdzają stan techniczny autobusów [zdjęcia]

9 lutego 2018, 10:52, red
fot. KWP
Gorzowska drogówka rozpoczęła kontrole busów i autokarów, którymi dzieci i młodzież będą przemieszczać się w miejsca zimowego wypoczynku. Policjanci będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierowców i wymagane przez nich uprawnienia do przewożenia znacznej ilości osób.

W piątek 9 lutego najmłodsi gorzowianie rozpoczynają długo wyczekiwane ferie zimowe. Przez najbliższe dwa tygodnie dzieci i młodzież będą odpoczywały od szkolnych obowiązków oraz miło spędzały czas w miejscach zimowego wypoczynku. Tam w wielu przypadkach dostaną się za pomocą busów i autokarów.

Dlatego też policjanci z gorzowskiej drogówki rozpoczęli działania „Bezpieczne ferie 2018”, w ramach których będą sprawdzali autobusu. Policjanci powiadomieni o zaplanowanym wyjeździe będą pojawiali się w miejscu zbiórki i kontrolowali autokar oraz jego kierowcę.

- Do najważniejszych punktów kontroli należy przede wszystkim sprawdzenie trzeźwości kierowcy oraz posiadanych przez niego uprawnień niezbędnych do przewożenia większej ilości osób. Sprawdzany jest również stan techniczny pojazdu czyli zużycie bieżnika opon, sprawność systemów hamowania i kierowania, oświetlenie, a także wyposażenie pojazdu w apteczki, gaśnice oraz specjalne tabliczki informacyjne – opowiada Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Przypominamy, że istnieje możliwość zgłoszenia takiej kontroli. Można to zrobić osobiście w każdej jednostce policji, lub telefonicznie dzwoniąc pod nr 997. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.

Fotoreportaż


1/6 Kontrole autobusów

1/6 Kontrole autobusów

2/6 Kontrole autobusów

2/6 Kontrole autobusów

3/6 Kontrole autobusów

3/6 Kontrole autobusów

4/6 Kontrole autobusów

4/6 Kontrole autobusów

5/6 Kontrole autobusów

5/6 Kontrole autobusów

6/6 Kontrole autobusów

6/6 Kontrole autobusów

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości