Wiadomości

Na Matejki będzie mniej potrąceń?

7 lutego 2018, 08:25, mk
Kolejne przejścia dla pieszych do poprawy. Tym razem Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wzięła pod lupę bardzo niebezpieczne przejście przy ulicy Matejki w Gorzowie, pomiędzy marketami Biedronka a Lidl.

Do potrąceń pieszych na tym dość ruchliwym przejściu dochodziło wielokrotnie. Często też otrzymywaliśmy informacje od naszych czytelników o kolejnych zdarzeniach bądź kierowcach, którzy parkując swoje pojazdy, szczególnie dostawcze, ograniczają widoczność pieszych. To ma się zmienić, bo członkowie Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego znaleźli sposób, aby w tym miejscu w końcu było bezpieczniej.

Problemem są głównie parkujące samochody po stronie marketu Biedronka, w zatoce bezpośrednio przylegającej do przejścia dla pieszych. W godzinach pracy marketów i sklepików zlokalizowanych w pobliżu bardzo często w tym miejscu parkują kierowcy samochodów dostawczych. To ma się zmienić, bo w zatoczce wyznaczone będzie miejsce dla osób niepełnosprawnych. Ten prosty zabieg spowoduje, że tuż przy przejściu nie będą mogły parkować już dostawcy towarów, a dodatkowo, pod marketami znajdzie się kolejne miejsce dla osoby niepełnosprawnej.

W ostatnich latach poprawiono bezpieczeństwo na tym przejściu. Ustawione zostały fluorescencyjne znaki, wymienione zostało też oświetlenie nad samymi pasami. Żółte lampy zostały wymienione na nowoczesne, led-owe światło. Komisja Bezpieczeństwa wyraziła też przychylność do wyznaczenia wyspowych progów zwalniających bezpośrednio przed tym przejściem.

Marcin Kluwak

Marcin Kluwak

marcin.kluwak@gorzowianin.com

Podziel się

Komentarze

Elvis
Zobacz, jak wygląda Gorzów teraz – kamera na żywo

Imprezy


Pozostałe wiadomości