Wiadomości

Zniszczony murek naprawi miasto

5 lutego 2018, 13:12, red
fot. archiwum
Pod koniec grudnia doszło do zdarzenia drogowego na rondzie św. Jerzego w Gorzowie. Kierowca audi uderzył w murek, który został zniszczony. Teraz miasto znalazło firmę, która naprawi murek.

Murek na rondzie św. Jerzego przy Dominacie został zniszczony pod koniec ubiegłego roku wskutek zdarzenia drogowego. Około godz. 23 w środę 27 grudnia 2017 roku kierowca audi A6 najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w murek okalający budowlę na rondzie. Na szczęście nikomu nic się nie stało, uszkodzone zostało jedynie auto oraz murek.

Natomiast od stycznia 2018 roku gorzowski magistrat szukał firmy, która zajmie się pracami polegającymi na odtworzeniu zniszczonej części muru oporowego. Na tę inwestycję miasto miało przeznaczone 6,5 tys. zł.

Jednak okazało się, że naprawa będzie droższa o ponad 2 tys. zł. Wszystko przez to, że na zapytanie ofertowe miasta odpowiedziała tylko jedna firma. Zakład Ogólnobudowlany Piotr Nowicki z Gorzowa zaproponował 8,6 tys. zł za naprawę murku.

Firma w ramach prac będzie musiała rozebrać uszkodzoną część muru oraz gzymsu na długości około 8 metrów oraz wykonać nowy mur oporowy i naprawić odwodnienie wyspy ronda. Wykonawca będzie miał 45 dni od daty zawarcia umowy na przeprowadzenie prac.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości