Wiadomości

Na Górczyńskiej ma być bezpieczniej

2 lutego 2018, 08:30, red
fot. gorzowianin.com
Wielokrotnie pisaliśmy na naszych łamach o potrąceniach pieszych lub rowerzystów na przejściach dla pieszych usytuowanych przy ulicy Górczyńskiej. Na te dwupasmowej drodze kierowcy często za nic mają przepisy ruchu drogowego. Teraz ma być bezpieczniej.

Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego działająca w naszym mieście opowiedziała się za likwidacją jednego z przejść dla pieszych znajdujących przy ulicy Górczyńskiej, w okolicach skrzyżowania z ulicą Wróblewskiego.  Zlikwidowane ma zostać przejście tuż za skrzyżowaniem, patrząc od ulicy Wróblewskiego – po prawej stronie (bliżej sklepu Castorama). Oczywiście przejścia dla pieszych mają być zlikwidowane na obu pasach jezdni – zarówno na pasie prowadzącym od ronda Górczyńskiego w kierunku ulicy Wyszyńskiego, jak i na pasie prowadzącym w kierunku ulicy Piłsudskiego. Piesi i rowerzyści przecinający ulicę Górczyńską będą mieli do dyspozycji przejście zlokalizowane po lewej stronie ulicy Wróblewskiego, tuż za wzniesieniem. Tam też zostaną zamontowane aktywne znaki drogowe.

Potrącenia pieszych, szczególnie na przejściu dla pieszych zlokalizowanych w okolicach Castoramy dochodziło wielokrotnie. Dwupasmowa, szeroka jezdnia pozwala kierowcom na osiąganie znacznie wyższych, niż przewidziane prawem prędkości. Do naszej redakcji trafiały też filmy przesłane przez internautów, na których było widać, jak jeden samochód ustępuje pierwszeństwa pieszym, a na drugim pasie samochody jak gdyby nigdy nic przejeżdżają obok zatrzymujących się pojazdów.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości