Jedna oferta na Spichrzową

1 lutego 2018, 18:16, ak
fot. gorzowianin.com
Władze Gorzowa analizują ofertę, która wpłynęła do magistratu, jeżeli chodzi o przygotowanie dokumentacji projektowej w ramach zadania „Przebudowa ul. Spichrzowej. Propozycja firmy przekracza budżet o 55 tys. zł.

Na początku grudnia 2015 roku prezydent Jacek Wójcicki zapowiadał uspokojenie ruchu w centrum Gorzowa poprzez budowę deptaka na Sikorskiego i znalezienie alternatywnego objazdu dla zamkniętej ulicy. Dlatego tak ważna była zapowiedź budowy zupełnie nowej drogi. Wyremontowana i przedłużona ul. Spichrzowa ma być alternatywną drogą dla zamkniętej ul. Sikorskiego na odcinku od ul. Chrobrego do Herberta, gdzie powstanie deptak. Dzięki temu „objazd” centrum rozpocznie się już na ul. Jancarza i poprowadzi ul. Składową i Spichrzową bezpośrednio do ul. Teatralnej i mostu Lubuskiego.

Gorzowski magistrat szukał firmy, która zajmie się wykonaniem dokumentacji projektowej w ramach zadania „Przebudowa ul. Spichrzowej”. Miasto na przygotowanie projektu przeznaczyło 411 tys. 689 zł. Natomiast do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma - konsorcjum Augmen Consulting Group, która zaproponowała kwotę 467 tys. 400 zł, czyli o 55 tys. 711 zł więcej niż przewidziało miasto. Z racji tego, że różnica nie jest duża, a terminy gonią, postępowanie zostanie prawdopodobnie pozytywnie rozpatrzone i magistrat dołoży te 55 tys. zł.

Wykonawca będzie miał 45 dni od daty podpisania umowy na wykonanie koncepcji budowy i przebudowy dla całego odcinka ul. Spichrzowej. Natomiast do 30 sierpnia 2018 roku będzie musiał przygotować dokumentację projektową wraz z uzyskaniem decyzji zezwalającej na prowadzenie robót budowlanych oraz wszelkich innych pozwoleń. Ponadto firma będzie pełniła nadzór autorski nad realizacją robót budowlanych, których wykonanie planuje się przeprowadzić w 2019 roku.

Inwestycja obejmie przebudowę drogi powiatowej na odcinku od ul. Garbary do Hejmanowskiej (Cichońskiego), gdzie zostanie przebudowana jezdnia wraz z chodnikami oraz budowę nowej drogi od ul. Hejmanowskiej do Teatralnej, gdzie oprócz jezdni i chodników powstanie ścieżka rowerowa.

Jeżeli zajdzie taka potrzeba, to zostaną przebudowane istniejące skrzyżowania. W ramach prac zostaną wybudowane separatory odprowadzające wodę deszczową do rzeki Warty. Ponadto inwestycja obejmie budowę kanalizacji deszczowej oraz budowę oświetlenia. Natomiast w zakresie PWiK będzie przebudowa sieci wodociągowej.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości