Punkty widokowe zostaną wyremontowane

1 lutego 2018, 11:38, ak
fot. Anna Kluwak
Jeszcze wiosną ruszy rewaloryzacja parku Siemiradzkiego w Gorzowie, czyli przywrócenie mieszkańcom miasta odnowionego parku. Prace obejmą nie tylko modernizację ścieżek w parku czy budowę oświetlenia, ale przede wszystkim remont dwóch punktów widokowych na miasto.

Park Siemiradzkiego obejmuje ponad 11 hektarów i jest jednym z najbardziej zaniedbanych parków w całym Gorzowie. Dlatego też władze miasta postanowiły przywrócić mieszkańcom wartości użytkowe parku. W październiku 2017 roku magistrat podpisał z wykonawcą, firmą Leszek Kułak, budownictwo sportowe, inżynieria krajobrazu ze Skwierzyny umowę na realizację zadania w formule zaprojektuj i wybuduj. Dotychczas opracowano dokumentację budowlaną i uzyskano pozwolenie na budowę.

Natomiast w marcu powinny rozpocząć się prace budowlane. Zakres inwestycji obejmuje modernizację alejek parkowych, modernizację kładki pieszej przy amfiteatrze, wykonanie nowego oświetlenia, budowę placu zabaw, ustawienie toalety publicznej, montaż ławek i koszy na śmieci. Pielęgnacji doczekają się również rośliny rosnące w parku.

Jednak najbardziej cieszy remont dwóch punktów widokowych – tzw. „kopuły” z widokiem na Lubuski Urząd Wojewódzki oraz punktu koło Schodów Donikąd z widokiem na katedrę. Oba miejsca zyskają nowy blask i na pewno staną się wizytówką miasta oraz miejscem spacerów gorzowian i osób odwiedzających Gorzów.

Firma na zakończenie prac ma czas do końca listopada 2018 roku. Koszt inwestycji to 5 mln 563 tys. zł.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości