Drogówka z terminalami wyrusza w miasto

30 stycznia 2018, 17:39, ak
fot. policja
W czwartek 1 lutego na ulice Gorzowa oraz drogi powiatu gorzowskiego wyjedzie 12 radiowozów ruchu drogowego, które będą wyposażone w terminale płatnicze. Teraz kierowcy będą mogli zapłacić mandat od razu w radiowozie.

Do końca lutego radiowozy drogówki w całej Polsce mają zostać wyposażone w terminale płatnicze do obsługi płatności z użyciem kart płatniczych i funkcji BLIK. Radiowozy mają zostać wyposażone w 2 tysiące terminali.

Natomiast radiowozy ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie wyposażone w terminale wyjadą na ulice Gorzowa i powiatu gorzowskiego już w czwartek 1 lutego. Policjanci, który będą zajmowali się obsługą terminali płatniczych zostali już wcześniej odpowiednio przeszkoleni. Do Gorzowa trafiło 12 terminali płatniczych. Koszt jednego takiego urządzenia wynosi około 570 zł.

- Niezmiernie cieszymy się z takiego rozwiązania. Będzie to dla nas spore ułatwienie, zwłaszcza w przypadku karania obcokrajowców. Do tej pory, kiedy obcokrajowiec siedzący za kierownicą samochodu popełnił wykroczenie w ruchu drogowym, musiał płacić za mandat gotówką. A to często wiązało się z dojazdem do bankomatu lub kantoru czy też czekaniem na kogoś, kto przywiezie pieniądze. Czasami trwało to zbyt długo, a radiowóz był blokowany i nie mógł jechać do kolejnej interwencji - komentuje Marek Waraksa, naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Z kolei dla pozostałych kierowców zmieni się jedynie tyle, że nie będą musieli już pamiętać o wykonaniu przelewu w celu dokonania płatności za mandat, ponieważ będą mogli go zapłacić od razu w radiowozie za pośrednictwem karty płatniczej lub telefonu.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości