Kwadrat z poślizgiem

29 stycznia 2018, 09:32, red
fot. archiwum
Dobiegają końca prace na Placu Nieznanego Żołnierza w Gorzowie. Jeżeli podczas odbioru, nie zostaną wykazane żadne usterki, to mieszkańcy będą mogli skorzystać z wyremontowanego placu w połowie lutego.

Prace na Placu Nieznanego Żołnierza w Gorzowie, czyli na „Kwadracie” rozpoczęły się w czerwcu 2017. Umowa na realizację prac budowlanych została zawarta dokładnie 9 czerwca z terminem realizacji do 10 listopada. Jednak wykonawca podczas prac ziemnych natrafiał na ludzkie szczątki czy też odkrył schron podziemny. To wszystko spowodowało, że nowy termin zakończenia robót wyznaczono na 20 grudnia.

Niestety również ten termin nie został dotrzymany. Jak tłumaczył wykonawca - względu na opóźnienia w dostawie materiałów budowlanych, w szczególności części słupów oświetleniowych oraz ławek, a także z uwagi na potrzebę zakończenia dodatkowych prac w zakresie schronu podziemnego.

Dlatego też miasto w porozumieniu z firmą wyznaczyło nowy termin na środę 31 stycznia. Na szczęście, tym razem inwestycja zostanie zakończona. Na skwerze przy Chrobrego trwają ostatnie prace, jak m.in. montowanie ławek.

Jak informują urzędnicy, odbiory placu powinny zakończyć się do połowy lutego. Wówczas przebudowany Kwadrat zostanie oddany do użytku dla mieszkańców. Jeżeli okaże się, że podczas odbioru urzędnicy wykryją jakieś usterki i coś trzeba będzie poprawić, to cała procedura przeciągnie się.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości