Śmiertelny wypadek kosztuje ponad 2 miliony złotych

28 stycznia 2018, 06:46, red
W całym 2017 roku wypadki drogowe w województwie lubuskim kosztowały nas astronomiczną kwotę 2 mld 169 milionów złotych. Na te koszty składają akcje ratownicze, leczenie, pogrzeby, naprawy i odszkodowania.

Jednostkowy koszt jednego tylko wypadku, w którym jest ofiara ciężko ranna lub śmiertelna to 2 – 2,3 miliona złotych. - Policjanci z woj. lubuskiego podali szokujące koszty, jakie każdy z nas ponosi w związku ze śmiertelnymi wypadkami – pisze na swoich stronach portal fakt24.pl

-Na koszty wypadków składają się akcje ratunkowe zaraz po zdarzeniach, praca służb ratunkowych, długie leczenie w szpitalach oraz rehabilitacja poszkodowanych. Są to również koszty pogrzebów, rekompensat, wypłat ubezpieczeń. Na kwotę składają się również koszty napraw infrastruktury drogowej, która zostaje uszkodzona podczas wypadków. To też koszty ponoszone podczas postępowań związanych z wypadkami oraz analiz, pracy biegłych czy też procesów sądowych. - mówi w rozmowie z portalem Fakt 24.pl Wiesław Widecki, naczelnik lubuskiej drogówki.

Jak wylicza portal, koszt jednego wypadku pochłania nieco ponad milion złotych. Kolizja dwóch pojazdów to wydatek rzędu 20-30 tysięcy złotych, a kraksa z jedną lekko raną osobą to koszt około 40 tysięcy złotych.

Dlatego też od wielu lat policja stara się jak najbardziej zmniejszyć liczbę wypadków – szczególnie tych ze skutkiem śmiertelnym. Pomiary prędkości, akcje typu „kaskada” czy „trzeźwy poranek” mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości