Wiadomości

Nowe pojemniki już na wszystkich osiedlach

26 stycznia 2018, 22:16, red
fot. czytelnik Wojtek
W ramach zmian w segregacji odpadami firmy rozstawiły ponad 12 000 pojemników dla zabudowy mieszkaniowej oraz rozdały 13 000 pakietów właścicielom domów jednorodzinnych. Według operatorów z segregacją śmieci w Gorzowie jest coraz lepiej.

Zgodnie z zapowiedziami zbliża się koniec okresu przejściowego dla zmiany systemu odbioru odpadów na terenie Gorzowa i okolicznych gmin oraz dla zmiany operatora w Sektorze II w Gorzowie. W kończącym się tygodniu prowadzono prace w Śródmieściu, na osiedlach Staszica, Chopina, Górczynie, Manhattanie, Sadach, Piaskach, Dolinkach Wieprzyce, na Słonecznym, Europejskim oraz na Zawarciu i Zakanalu.

Łącznie zaangażowanych było 38 pracowników firm ENERIS Surowce, Ragn-Sells oraz Albar. Od samego początku rozstawiono ponad 12 000 pojemników i rozdano 13 000 pakietów zawierających worki, harmonogramy i materiały edukacyjne dla zabudowy jednorodzinnej.

Na kilku osiedlach, na prośbę administracji, ustawiono również 154 tak zwanych dzwonów do zbierania odpadów surowcowych. Cały czas trwają również prace przy wymianie i dostawianiu pojemników – część mieszkańców lub administratorów zmieniła w trakcie deklaracje lub uznała, że potrzebuje większej liczby pojemników do segregacji surowców.

- O tym, ile i jakich pojemników powinno trafić do danej altany śmietnikowej lub przed posesję, decyduje zarządzający daną nieruchomością. Dlatego też zwracamy się do wspólnot i administratorów o zgłaszanie do związku ostatecznego zapotrzebowania na pojemniki określonych frakcji, dostosowanych do liczby mieszkańców, a nie powierzchni posiadanych altan, ponieważ ciągle jeszcze dostajemy sprzeczne informacje. Zdarza się, że w ciągu tygodnia dostawiamy i zabieramy pojemniki z tych samych miejsc – opowiada Katarzyna Szczepańska, Dyrektor Biura Związku Celowego Gmin MG-6. 

Obecnie trwa również dostawianie i wymiana pojemników na odpady komunalne wytwarzane przez podmioty gospodarcze. Mają one czas do 30 stycznia na złożenie nowych deklaracji. Według zebranych informacji duża grupa przedsiębiorców rezygnuje z sortowania odpadów, co oznacza odbiór dostarczonych już pojemników na segregację i dostarczanie koszy na odpady zmieszanie.

Według raportu Eneris Surowce coraz więcej gorzowian segregujących śmieci robi to właściwie. - Na pierwsze wiarygodne dane powinniśmy poczekać jeszcze około trzech miesięcy, ale już widać przy codziennej pracy, że do pojemników na odpady surowcowe trafia coraz więcej szkła, plastiku czy makulatury. Bardzo prosimy o czytanie etykiet na pojemnikach i wrzucanie do pojemników odpowiednich odpadów segregowanych. To działanie zwiększające poziom recyklingu oraz rzeczywista ochrona środowiska – mówi Tomasz Bielański, Dyrektor gorzowskiego oddziału Eneris Surowce S.A.
Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości