Wiadomości

Rusza przebudowa torowiska na Walczaka

26 stycznia 2018, 10:11, red
fot. archiwum
W poniedziałek rozpoczną się prace związane z przebudową torowiska tramwajowego przy ul. Walczaka w Gorzowie. Roboty obejmą odcinek od stacji paliw do ul. Dowgielewiczowej. Kierowcy muszą liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu.

Na początku stycznia firma ZUE S.A z Krakowa przejęła plac budowy pod przebudowę torowiska wzdłuż ulicy Walczaka. Natomiast w poniedziałek 29 stycznia rozpoczynają się pierwsze prace na odcinku stacji paliw Shell (ul. Walczaka 25B) do ul. Dowgielewiczowej.

Zmiany w organizacji ruchu przede wszystkim będą polegać na wprowadzeniu zwężeń pasów ruchu na ulicy Walczaka. Ze względu na poprawę bezpieczeństwa zostanie także wprowadzone ograniczenie prędkości do 40 km/h. Na zjazdach przez torowisko prace będą prowadzone w taki sposób, aby zapewnić przejezdność pojazdów, zajmując połowę szerokości zjazdu.

W późniejszym terminie wykonawca będzie prowadził prace na przejeździe przez jezdnię ulicę Dowgielewiczowej; konieczne będzie odcinkowe zawężenie jezdni i wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na tej ulicy, od skrzyżowania z ul. Walczaka do skrzyżowania z ul. Korcza.

Cała inwestycja obejmie przebudowę odcinka od stacji paliw do ronda Gdańskiego. W ramach prac zostanie przebudowane skrzyżowanie ul. Walczaka i ul. Dowgielewiczowej, przebudowane torowisko, wybudowane zostaną nowe perony tramwajowe i chodniki. Według specyfikacji prace przy przebudowie torowiska powinny zakończyć się do 28 grudnia 2018 roku. Jednak według deklaracji, firma ZUE zrealizuje inwestycję do 28 października. Koszt inwestycji to 14 mln zł.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości