Wiadomości

W trosce o bezdomnych [zdjęcia]

19 stycznia 2018, 09:47, red
fot. KWP
Od 1 listopada trwają policyjne działania pn. „Zima 2017/2018”, poświęcone bezpieczeństwu osób bezdomnych i samotnych. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie wspólnie z przedstawicielami innych służb oraz instytucji niosą pomoc osobom potrzebującym. Od początku trwania działań policjanci zapewnili bezpieczeństwo już blisko 300 osobom.

Podobnie jak w ubiegłych latach policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim w okresie zimowym, w sposób szczególny angażują się w działania poświęcone bezpieczeństwu osób bezdomnych. 1 listopada ruszyła ogólnopolska akcja „Zima 2017/2018”, w ramach której funkcjonariusze policji wspólnie z przedstawicielami straży miejskiej, straży granicznej, służby ochrony kolei, żandarmerii wojskowej, Caritasu, sekcji ds. bezdomności z Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Ośrodka Pomocy Osobom Nietrzeźwym kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i osamotnione.

Te miejsca to przede wszystkim różnego rodzaju pustostany, skwery, ogródki działkowe, a także rejony przystanków i dworców. W przypadku napotkania osób potrzebujących funkcjonariusze zwracają uwagę na ich stan zdrowia, czy nie są wychłodzone i czy warunki w jakich przebywają nie zagrażają ich życiu.

Gdy policjanci stwierdzą, że jakiejkolwiek z osób bezdomnych zagraża niebezpieczeństwo, służą jej wtedy pomocą, np. przewożąc ją do noclegowni, gdzie może się ogrzać i znaleźć schronienie.

Takich sytuacji, w których gorzowscy policjanci służyli pomocą osobom bezdomnym od początku listopada było blisko 300. Liczba ta świadczy o tym jak ważna z perspektywy bezpieczeństwa osób bezdomnych jest akcja „Zima 2017/2018” i praca policjantów z nią związana.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/9 Z pomocą bezdomnym

1/9 Z pomocą bezdomnym

2/9 Z pomocą bezdomnym

2/9 Z pomocą bezdomnym

3/9 Z pomocą bezdomnym

3/9 Z pomocą bezdomnym

4/9 Z pomocą bezdomnym

4/9 Z pomocą bezdomnym

5/9 Z pomocą bezdomnym

5/9 Z pomocą bezdomnym

6/9 Z pomocą bezdomnym

6/9 Z pomocą bezdomnym

7/9 Z pomocą bezdomnym

7/9 Z pomocą bezdomnym

8/9 Z pomocą bezdomnym

8/9 Z pomocą bezdomnym

9/9 Z pomocą bezdomnym

9/9 Z pomocą bezdomnym

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości