Wiadomości

Rekordowy WOŚP w Gorzowie. Zebrano ponad 320 tysięcy złotych

15 stycznia 2018, 13:30, ak
Zakończyło się liczenie pieniędzy zbieranych na ulicach miasta oraz tych z licytacji na scenie. Wiadomo już, że w 2018 roku pobito rekord i zebrano o ponad 40 tysięcy złotych więcej, niż przed rokiem.

W niedzielę 14 stycznia na ulicach Gorzowa kwestowało blisko 500 wolontariuszy z trzech sztabów - w Klubie u Szefa, w Zespole Szkół Gastronomicznych oraz w Szkole Podstawowej nr 2. Liczenie zebranych pieniędzy do puszek w niektórych sztabach trwało przez całą noc, aż do rana.

A kwoty, które udało się zebrać cieszą. Wolontariusze ze sztabu przy Zespole Szkół Gastronomicznych zebrali ponad 65 tysięcy złotych, ze sztabu przy Szkole Podstawowej nr 2 - ponad 50 tysięcy złotych. Natomiast w sztabie Klub u Szefa udało się zebrać rekordową sumę 180 tys. zł.

Z kolei podczas licytacji na scenie na Starym Rynku udało się zebrać 27 tys. zł. To absolutny rekord jeżeli chodzi o fantowe licytacje. Największą popularnością cieszyła się makieta kasety stilonowskiej z autografami Jurka Owsiaka i prezydenta Jacka Wójcickiego oraz śniadanie z prezydentem na dachu „Przemysłówki”. Łączna kwota z „prezydenckich” licytacji to 6,5 tys. zł.

Dzięki temu, w tym roku w Gorzowie udało się zebrać rekordową sumę 322 tys. zł. Dla porównania w 2017 roku było to 280 tys. zł.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości