Wiadomości

Mandat zapłacisz od razu w radiowozie

14 stycznia 2018, 13:14, ak
fot. KWP
Do końca lutego policjanci ruchu drogowego z Gorzowa zostaną wyposażeni w terminale płatnicze. To oznacza, że kierowcy ukarani mandatem będą mogli go zapłacić od razu w radiowozie. To spore ułatwienie dla policjantów, zwłaszcza w przypadku karania obcokrajowców.

Na przełomie stycznia i lutego radiowozy drogówki w całej Polsce będą wyposażone w terminale płatnicze do obsługi płatności z użyciem kart płatniczych i funkcji BLIK- poinformował PAP Dariusz Marcjasz, wiceprezes Zarządu Krajowej Izby Rozliczeniowej. Radiowozy mają zostać wyposażone w 2 tysiące terminali. Póki co, trwają szkolenia policjantów, którzy będą je obsługiwać.

Wiceprezes Zarządu Krajowej Izby Rozliczeniowej powiedział, że pierwsza transakcja kartą została dokonana 6 stycznia 2018 roku w radiowozie opolskiej policji, która jako pierwsza w kraju została wyposażona w 15 terminali.

Kiedy terminali można spodziewać się w radiowozach gorzowskiej drogówki? - Myślę, że w ciągu najbliższych tygodni do Komendy Miejskiej Policji trafi 12 terminali. Zanim policjanci wezmą je do radiowozów, będą musieli zostać jeszcze przeszkoleni. Myślę, że do końca lutego patrole ruchu drogowego będą już wyposażone w terminale płatnicze. Niezmiernie się cieszymy z takiego rozwiązania, bo będzie dla nas to spore ułatwienie, zwłaszcza w przypadku, kiedy karani byli obcokrajowcy – komentuje Marek Waraksa, naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Do tej pory, kiedy obcokrajowiec popełnił wykroczenie w ruchu drogowym, musiał płacić za mandat gotówką, a to często wiązało się z dojazdem do bankomatu lub kantoru czy też czekaniem na kogoś, kto przywiezie pieniądze.

Natomiast jeżeli chodzi o pozostałych kierowców, to oni po prostu nie będą musieli już pamiętać o wykonaniu przelewu w celu dokonania płatności za mandat. Wystarczy, że będą mieli ważną kartę płatniczą lub system BLIK, a mandat będzie można od razu zapłacić w radiowozie.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości