Wiadomości

Koło Słowianki powstanie rondo!

10 stycznia 2018, 08:00, ak
W przyszłym roku przy ul. Słowiańskiej w Gorzowie rozpocznie się spora rewolucja, jeżeli chodzi o układ komunikacyjny. W miejscu skrzyżowania ul. Słowiańskiej z ul. Fredry zostanie wybudowane rondo.

Wiele osób chciałoby już powstania hali widowiskowo-sportowej w Gorzowie. Niestety hala będzie gotowa dopiero w 2022 roku, chociaż początkowo zapowiadano, że hala będzie gotowa w 2019 roku. Niestety w przyszłym roku rozpocznie się dopiero budowa, bo jak tłumaczą władze miasta, opóźnienia były związane z formalnościami oraz rządowym dofinansowaniem.

Budowa hali koło Słowianki wiąże się również z przebudową całego układu komunikacyjnego w okolicach basenu, w tym budowy nowych parkingów czy dróg dojazdowych. Oprócz tego, spore zmiany czekają również skrzyżowanie ul. Słowiańskiej i Fredry.

Magistrat szuka właśnie firmy, która przygotuje dokumentację projektową "Przebudowy układu komunikacyjnego dla hali sportowej przy Słowiance" w Gorzowie. Według założeń urzędników modernizacja układu komunikacyjnego dla hali sportowej przy Słowince ma obejmować przebudowę skrzyżowania ul. Słowiańskiej z ul. Fredry na skrzyżowanie typu rondo ze zjazdem w kierunku parkingu Słowianki.

Oprócz tego specyfikacja istotnych warunków zamówienia zakłada przebudowę oświetlenia i likwidację sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu, projekt tymczasowej organizacji ruchu na czas prac, budowę zatoki autobusowej oraz wykonanie przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną i dźwiękową. A także zabudowę zielenią lub barierkami ochronnymi przerwy w pasie zieleni rozgraniczającej dwie jezdni ulicy Słowiańskiej naprzeciw drugiego istniejącego zjazdu na parking Słowianki.

Miasto czeka na oferty do środy 17 stycznia. Z kolei firma, która zostanie wybrana w postępowaniu będzie miała czas na przygotowanie dokumentacji do 31 października 2018 roku. Z kolei prace budowlane rozpoczną się w 2019 roku.

Dziennikarzu! Jeżeli wykorzystujesz w swoich doniesieniach informacje, które przeczytałeś na naszym portalu – podaj proszę źródło. Szanuj naszą pracę!
Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości