Z bezdomności do normalnego życia

9 stycznia 2018, 10:44, red
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
Pan Jacek był pierwszym z lokatorów lokalu chronionego, które w sierpniu ubiegłego roku uruchomiono w Gorzowie. Właśnie odebrał klucze do mieszkania socjalnego - to pierwsze w jego życiu własne mieszkanie.

W sierpniu 2017 roku Urząd Miasta otworzył pierwszy w naszym mieście tzw. lokal chroniony. Zamieszkały w nim osoby bezdomne, które rokują i mają możliwość wyjścia z bezdomności, aby rozpocząć swoje życie od nowa. Warunkiem przydzielenia pięciu mężczyznom wspólnego mieszkania było wykonanie przez nich generalnego remontu pomieszczeń, w których zamieszkali.

Jeden z nich zrobił kolejny krok, aby stanąć na własnych nogach. Teraz sam będzie dbał o własne mieszkanie Lokal socjalny, który otrzymał, został wyremontowany dzięki wsparciu z Banku Gospodarstwa Krajowego.

- Szykujemy kolejne mieszkania socjalne do przekazania. Zabiegamy też, by nasze miasto było atrakcyjne dla osób, które zdecydują się na swoją karierę zawodową właśnie w Gorzowie – powiedział Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Dlatego na mieszkania w Gorzowie będą mogli też liczyć absolwenci Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, którzy są potrzebni do obsady stanowisk kierowniczych komend Straży Pożarnej w naszym mieście. Lokale dla oficerów strażaków będą przyznawane na pięć lat, tj. do czasu uzyskania przez funkcjonariuszy własnego mieszkania, a zwolnione lokale zasiedlą kolejni oficerowie.

- To zachęta dla absolwentów Uczelni do zatrudnienia i osiedlenia się w Gorzowie Wlkp. Pozwoli to na pozyskanie kadry kierowniczej i obsady wakujących stanowisk, a tym samym przyczyni się do poprawy naszego bezpieczeństwa – podkreślił Wójcicki.

Z zasobu komunalnego wygospodarowano lokale przy ul. Sikorskiego, Słonecznej i Gwiaździstej. Przekazanie mieszkań nastąpi do końca marca 2018. 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości