Wesprzyj WOŚP. Zjedz śniadanie z Wójcickim na dachu wieżowca

9 stycznia 2018, 09:28, ak
fot. Kamil Lewera, Radio Plus
W niedzielę 14 stycznia w Gorzowie odbędzie się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach miasta kwestować będzie blisko 500 wolontariuszy. Natomiast na scenie będzie można wylicytować mnóstwo fantów, w tym voucher od prezydenta Jacka Wójcickiego.

Szpitalne łóżka, kardiomonitory, inkubatory, respiratory dla dzieci i dorosłych, aparaty do USG oraz wiele innych sprzętów szpitalnych trafiło do gorzowskiej lecznicy i hospicjum dzięki wsparciu WOŚP. W sumie w szpitalu dzięki Orkiestrze działa sprzęt za ponad 1,5 miliona złotych.

– To dla nas niezwykle ważne, bo współpraca z Orkiestrą daje gwarancję poprawy bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Gorzowa, dlatego nie ma w mieście wątpliwości w sprawie wsparcia działań Fundacji z okazji kolejnego finału – podkreślił Jacek Wójciki, prezydent Gorzowa który jak co roku przekazał vocuher do zlicytowania podczas orkiestrowego grania.

Tym razem jest to możliwość zjedzenia wspólnego śniadania z prezydentem Wójcickim na dachu „Przemysłówki” - jednego z wyższych budynków Gorzowa. Prezydent Wójcicki sam przygotuje śniadanie, a następnie wspólnie zje z osobą, która wygra licytację.

Trzy sztaby w Gorzowie

W Gorzowie w tym roku będą działały trzy sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy; przy Klubie u Szefa, Zespole Szkół Gastronomicznych oraz w Szkole Podstawowej nr 2. Dla każdego z nich, w sumie, będzie kwestowało blisko 500 wolontariuszy; najmłodszy ma sześć miesięcy, najstarszy dobiega 70. roku życia.

Wolontariusze, którzy nie ukończyli 16 lat, będą zbierać pieniądze w Instrukcja zrobienia skrzydełtowarzystwie rodziców lub pełnoletnich opiekunów, starsi mogą kwestować samodzielnie. Odprawa organizacyjna dla wolontariuszy planowana jest już na sobotę, 13 stycznia. Deklarację wsparcia najmłodszych wolontariuszy złożyli pełnoletni uczniowie z II LO, Zespołu Szkół Elektrycznych oraz „Budowlanki”.

Wyjątkowym akcentem tegorocznej edycji gorzowskiego finału będą skrzydła na plecach wolontariuszy. To element, który ma być dowodem wdzięczności dla tych wszystkich osób, które dzielnie wspierają fundację. Oprócz koszulek z logotypem WOŚP, gorzowscy wolontariusze będą mieli przyczepione skrzydła. To będzie ich znak rozpoznawczy. Dzięki pomocy miejskiego architekta Dariusza Górnego, do wolontariuszy trafiły wzory do samodzielnego wykonania skrzydeł, które można ozdobić według własnego uznania.

Gwiazdą 26. Finału WOŚP w Gorzowie będzie kucharz Dawid Łagowski, półfinalista 6 edycji TOP CHEF. Będzie gotował dla gorzowian na głównej scenie risotto. Jeden z pokazów odbędzie się z udziałem prezydenta miasta Jacka Wójcickiego. Później obaj panowie poczęstują obecnych na Starym Rynku gorzowian ugotowanym daniem.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości