Wiadomości

Policjanci pomogli 14-latkowi z Japonii

8 stycznia 2018, 11:04, red
fot. KMP Słubice
Policjanci pomogli nieletniemu cudzoziemcowi narodowości japońskiej. 14-latek był zziębnięty i zdezorientowany. Chłopak dwa dni wcześniej wyruszył samotnie w podróż do Polski – nie znał adresu zamieszkania w Niemczech i nie mógł skontaktować się z rodziną, bo rozładował mu się telefon.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek 5 stycznia. W godzinach porannych w Kunowicach policjanci zauważyli młodego chłopaka, który wyglądał na zmęczonego i potrzebującego pomocy.

- W trakcie rozmowy okazało się, że 14-latek narodowości japońskiej dwa dni wcześniej wybrał się w samotną podróż do Polski. Chłopak nie znał adresu zamieszkania w Niemczech, gdzie przebywał wraz ze swoją matką. Jego telefon komórkowy miał rozładowaną baterię i nie mógł skontaktować się z rodziną – opowiada Magdalena Jankowska z Komendy Miejskiej Policji w Słubicach.

14-latek nie potrzebował pomocy medycznej, poprosił jedynie policjantów o kontakt telefoniczny z rodziną. Funkcjonariusze zabrali chłopaka do komendy, gdzie mógł się ogrzać, zjeść ciepły posiłek i wypić herbatę.

Na miejscu skontaktowano się również z jego matką. Kobieta kilka godzin później przyjechała do Słubic, żeby odebrać syna. Matka 14-latka była wdzięczna za pomoc, podziękowała policjantom za właściwą reakcję i opiekę nad jej synem.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości