Wiadomości

Utrudnienia w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym

7 stycznia 2018, 17:21, red
fot. Anna Kluwak
Przez najbliższe tygodnie pacjenci, którzy trafią do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy ul. Dekerta w Gorzowie będą musieli liczyć z utrudnieniami. Wszystko przez prace remontowo-budowalne, dzięki którym SOR powiększy się o ponad tysiąc metrów kwadratowych.

W weekend rozpoczęła się modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w gorzowskim szpitalu. Ze względu na prace remontowo-budowlane zmieniona została organizacja oddziału, a osoby, które będą się zgłaszać do SOR muszą się liczyć z utrudnieniami.

- Staraliśmy się wszystko przygotować tak, aby prace były jak najmniej uciążliwe dla pacjentów. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zmieniamy się właśnie dla pacjentów. Dlatego też przepraszamy utrudnienia i liczymy na wyrozumiałość. Prosimy jednocześnie, aby osoby, które samodzielnie zgłaszają się do SORu rozważyły czy jest to na pewno konieczne – mówi dr Sybilla Brzozowska-Mańkowska, kierownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkiego w Gorzowie.

Po przebudowie powierzchnia SORu ma zostać zwiększona o ponad 1,3 tysiąca metrów kwadratowych. Oprócz sal, w których będą zaopatrywani pacjenci wymagający natychmiastowej lub pilnej opieki, stworzona zostanie strefa dla pacjentów, którzy na udzielenie pomocy mogą poczekać - teraz ta strefa jest połączona z poczekalnią. Całość inwestycji ma być uzupełniona sprzętem służącym ratowaniu życia i monitorującym funkcje życiowe, nowymi łóżkami, RTG z ramieniem C, aparatem USG, defibrylatorami, respiratorami i kardiomonitorami.

Władze gorzowskiego szpitala przypominają, że SOR jest przeznaczony wyłącznie dla pacjentów wymagających pomocy w stanie nagłego zachorowania, poważnego urazu czy zatrucia. SOR nie służy  zaopatrywaniu pacjentów ze schorzeniami przewlekłymi wymagającymi podstawowej diagnostyki, leczenia w poradniach specjalistycznych, leczenia w poradni lekarza rodzinnego czy też z powodu braku dostępności do lekarza czy długiej kolejki w przychodniach.  

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości