Wiadomości

Dwie kobiety potrącone na pasach

6 stycznia 2018, 17:50, red
fot. Komenda Miejska Policji
W sobotnie popołudnie na drodze krajowej nr 22 koło Gorzowa doszło do potrącenia dwóch kobiet przechodzących przez oznakowane przejście dla pieszych. Ranne kobiety zostały zabrane do szpitala.

Informację o zdarzeniu w Boleminie otrzymaliśmy od naszych czytelników na facebookowym profilu gorzowianin.com. Po godz. 17 na oznakowanym przejściu dla pieszych koło szkoły doszło do potrącenia.

- Dwie kobiety w wieku 46 i 70 lat przechodziły przez wyznaczone przejście dla pieszych. Kiedy kończyły już przechodzenie przez pasy, zostały potrącone przez 64-letniego kierowcę skody, który jechał drogą krajową nr 22 od strony Gorzowa w kierunku Sulęcina – opowiada Marek Waraksa, naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Na miejsce zostały wezwane dwie karetki pogotowia, policja oraz straż pożarna. Na miejsce zdarzenia jako pierwsi przyjechali policjanci, którzy udzielili poszkodowanym kobietom pierwszej pomocy, a następnie przekazali załodze pogotowia.

- Policjanci z uwagi na rażące złamanie przepisów ruchu drogowego przez kierowcę skody i potrącenie kobiet, kiedy te kończyły już przechodzić przez oznakowane przejście dla pieszych postanowili odstąpić od wypisania mandatu i skierują wniosek do sądu o ukaranie 64-latka – podkreśla naczelnik Waraksa.

Ranne kobiety zostały zabrane do gorzowskiego szpitala. Wiadomo, że mają uraz głowy, a jedna z nich doznała również prawdopodobnie urazu kręgosłupa.

- Apelujemy do kierowców o rozwagę za kierownicą i ściągniecie nogi z gazu, zwłaszcza w momencie kiedy zbliżają się do przejść dla pieszych – podkreśla policjant.

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości