Wiadomości

PKP PLK zaproponuje nowe warunki wynajmu nisz na bulwarze

5 stycznia 2018, 19:28, red
fot. Marcin Kluwak
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie dostał wypowiedzenie umowy dzierżawy nisz znajdujących się w estakadzie kolejowej. Wypowiedzenie otrzymali również pozostali właściciele lokali. Jednak oni będą mogli dzierżawić dalej nisze, a OSiR nie, ponieważ zarabiał na tym jako pośrednik. A to nie spodobało się władzom PKP PLK.

W grudniu 2017 roku PKP PLK wypowiedziało umowy dzierżawy wszystkim najemcom nisz znajdujących się w remontowanej estakadzie kolejowej. Wypowiedzenie otrzymał również Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie, który nisze dzierżawione od PKP PLK wynajmował dalej innym podmiotom.

To nie spodobało się PKP PLK, które postanowiło wyeliminować pośredników w wynajmie lokali, tak aby przedsiębiorcy dzierżawili nisze bezpośrednio od spółki. A właśnie takim pośrednikiem był OSiR, który na wynajmie 6 lokali zarabiał około 150 tys. zł rocznie.

- Wszystkie osoby, które prowadziły bezpośrednio działalność w ramach wynajmowanych pomieszczeń nie mają się czego obawiać i nadal będą mogły wynajmować bezpośrednio od nas lokale. Tym przedsiębiorcom zaproponujemy nowe warunki najmu. Póki co, nie chcę zdradzać szczegółów – komentuje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK.

Dyrektor OSiRu nie chce się pogodzić z taką decyzją i będzie odwoływał od tej decyzji, a nawet nie wyklucza pójścia na drogę sądową. Wszystko przez to, że pieniądze zarabiane na wynajmie nisz były przeznaczane m.in. na Moto Racing Show. Działania PKP PLK krytykują również radni Platformy Obywatelskiej.

- Lokale gastronomiczne działały na bulwarze już od dłuższego czasu, a ich właściciele byli przygotowani na to, że swoją działalność będą musieli zawiesić na dwa miesiące. Jednak stało się inaczej i zostały one wyłączone na znacznie dłużej. Nie chcemy pozwolić na to, aby na wyremontowanym bulwarze otworzyły się inne sklepy, niż oferujące usługi gastronomiczne. Dlatego spotkamy się z prezydentem Jackiem Szymankiewiczem i podczas najbliższej sesji Rady Miasta Gorzowa poruszymy temat zmian w planie zagospodarowania przestrzennego tak, aby na bulwarach mogła być prowadzona tylko działalność gastronomiczna - mówi Robert Surowiec, radny Platformy Obywatelskiej.

W przyszłym tygodniu władze Gorzowa mają się spotkać z przedstawicielami PKP PLK, a właściciele lokali mają otrzymać nową ofertę wynajmu jeszcze w styczniu.

Według ostatnich informacji, nisze mają być gotowe w trzecim kwartale 2018 roku, wtedy właściciele lokali którzy podpiszą nowe umowy, będą mogli wznowić swoją działalność. Natomiast cały remont estakady mają zakończyć się we wrześniu 2018 roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości