Mieszkańcy Koniawskiej chcą przywrócenia przystanków

5 stycznia 2018, 15:26, ak
Po remoncie ulicy Kobylogórskiej zostały przywrócone dwie pary przystanków z trzech, które funkcjonowały przed rozpoczęciem prac. To nie spodobało się mieszkańcom Zakanala, którzy napisali petycję do prezydenta Gorzowa z prośbą o ponowne uruchomienie zlikwidowanych przystanków autobusowych.

Prace przy przebudowie ul. Kobylogórskiej zakończyły się w grudniu tuż przed świętami, natomiast w piątek 22 na swoje trasy wróciły autobusy linii 100, 103, 134, 502 i 504. To oznaczało również przywrócenie przystanków, które były zawieszone na czas remontu czyli przystanku SP 4 (oba kierunki) i przystanku Krótka (kierunek do centrum). Niestety przystanek Most Koniawski został całkowicie zlikwidowany.

To nie spodobało się mieszkańcom Koniawskiej i okolicznych ulicy, którzy postanowili napisać petycję do prezydenta Gorzowa w sprawie przywrócenia przystanków autobusowych przy ul. Kobylogórskiej

- Uprzejmie prosimy o podjęcie pilnych działań w celu przywrócenia dwóch przystanków autobusowych przy ul. Kobylogórskiej, po obu stronach drogi przy dojeździe mostu Koniawskiego. Te przystanki do momentu remontu ul. Kobylogórskiej istniały od wielu lat. Brak tych przystanków powoduje, że ludzie zamieszkujący ulicę Kobylogórską muszą pokonywać spore odległości od najbliższego przystanku z którego odjeżdżają najważniejsze dla nas autobusy takie jak 134, 103 i 100. Przy ul. Kobylogórskiej mieszkają ludzie starsi, schorowani, inwalidzi oraz młodzież dojeżdżająca do szkół czy też osoby do pracy – opisują sytuację w petycji mieszkańcy Koniawskiej i przyległych ulic.

Gorzowianie podkreślają, że właściwym krokiem ze strony władz miasta byłoby wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i stworzenie im dogodnych warunków do korzystania z komunikacji miejskiej. - Ponowne utworzenie przystanków autobusowych w naszej ocenie jest rozwiązaniem racjonalnym i niezwykle potrzebnym. Pozwoli to zminimalizować czas dojścia ludzi do najbliższego punktu odjazdu i przyjazdu taboru komunikacji miejskiej – komentują mieszkańcy Zakanala.

Co na to wszystko miasto i czy przystanki zostaną przywrócone? Czekamy na odpowiedź urzędników.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości