Piraci drogowi - miejcie się na baczności

5 stycznia 2018, 15:56, mk
fot. policja
252 konie mechaniczne pod maską, prędkość 100 km/h te auta osiągają w 5,8 sekundy. Dwa nowe BMW serii 3 już niebawem trafią do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie. Czy zobaczymy to auto na ulicach naszego miasta?

Ostatnio na ulicach naszego miasta pojawił się czarny Passat. Od razu jego obecność odnotowana była na facebookowej grupie Stoją ! Gorzów. Policyjny radiowóz na tablicach rejestracyjnych rozpoczynających się na FZ jeździł nie tylko po Gorzowie. Mandaty za przekroczenie prędkości otrzymywali kierowcy z całego powiatu gorzowskiego. Samochód wypożyczony był od tzw. policji autostradowej i już wrócił do swoich zajęć. Obecnie gorzowska drogówka korzysta jedynie z Opli Astra z 2015 roku. Nie są to jednak radiowozy pościgowe, chociaż każdy z nich ma pod maską 140-konny silnik o pojemności 1600 ccm.

- Nie ukrywam, że czekamy na wsparcie i takie BMW bardzo by nam pomogło – mówi Marek Waraksa, naczelnik gorzowskiej drogówki. - Jest wiele do zrobienia na drogach krajowych, wojewódzkich i w samym mieście – dodaje Waraksa. - Chcemy eliminować z dróg kierowców stwarzających największe zagrożenie, czyli między innymi przekraczających prędkość – tłumaczy naczelnik gorzowskiej drogówki.

Nowy, nieoznakowany i bardzo szybki radiowóz we flocie gorzowskiej policji byłby więc przydatny. Samochody BMW mają napęd na cztery koła i moc 252 KM. Auta osiągają prędkość 100 km/h w 5,8 sekundy, a ich prędkość maksymalna ograniczona jest do 250 km/h. Nowe samochody są egzemplarzami po tzw. „faceliftingu”. Mają już ledowe światła do jazdy dziennej. Większość z nich pokryto srebrnoszarym, metalicznym lakierem.

Nowe BMW będzie wyposażone wideorejestratory Videorapid 2a firmy Zurad. Pomiar odbywać się będzie w ruchu, a w czasie jego trwania funkcjonariusz musi utrzymywać cały czas taką samą odległość od ściganego.

Dziennikarzu! Jeżeli wykorzystujesz w swoich doniesieniach informacje, które przeczytałeś na naszym portalu – podaj proszę źródło. Szanuj naszą pracę!

Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości